شنبه الی پنجشنبه: 9:00 - 15:00
آموزش سرمایه‌گذاری و ترید ارزهای دیجیتال
0935-222-2675
با ما تماس بگیرید
دفتر مرکزی
مشهد- بین فکوری ۸ و ۶
info@digilearncenter.ir
با ما در ارتباط باشید!

ارز دیجیتال بنکور (BNT)

خانه - ارزدیجیتال - ارز دیجیتال بنکور (BNT)

ارز دیجیتال بنکور (BNT)

ارز دیجیتال بنکور (BNT)

ارز دیجیتال بنکور یا Bancor یک پروتکل بلاک‌چین است که امکان مبادله بین رمز ارز‌های مختلف را فراهم می‌کند و ارز دیجیتال آن با نماد BNT در مارکت کریپتوکارنسی شناخته می‌شود.

بنکور و رقیب آن یونی سواپ (Uniswap) رهبران موج جدید سیستم‌های مالی غیرمتمرکز هستند.

درواقع کاربران با استفاده از رمزارز بنکور (BNT) می‌توانند به شبکه بنکور متصل شده و تراکنش‌های خود را انجام دهند.

بنکور یک پروتکل بلاک‌چینی است که به کاربران اجازه می‌دهد که رمزارزهای خود را به صورت مستقیم و سریع به یکدیگر تبدیل کنند، بدون اینکه به صرافی‌های ارز دیجیتال مانند بایننس نیاز داشته باشند.

عرضه اولیه این ارز دیجیتال، در ماه می ‌سال ۲۰۱۷ انجام شد.

تیم بنکور موفق شد در آن سال، در کمتر از ۳ ساعت از مجموع ۱۰،۸۸۵ سرمایه‌گذار، مقدار ۳۹۶،۷۲۰ اتر به ‌دست بیاورد.

این رمز ارز یکی از آینده‌داران این اقتصاد است که سرمایه‌گذاران مختلفی به آن توجه دارند.

این پروژه بر اساس کلاس جدیدی از ارز‌های رمز پایه ساخته شده است.

تیم توسعه‌دهنده ارز دیجیتال بنکور، شامل یک شورای اصلی است که مقر اصلی آن‌ها در کشور سوییس قرار دارد.

اعضای این تیم طراح، هرکدام دانش و تخصص بسیار بالایی درزمینه دنیای ارزهای دیجیتال و سرمایه‌گذاری دارند.

پلتفرم بنکور از یک سری قراردادهای هوشمند تشکیل‌شده که از ادغام نقدینگی زنجیره‌ای و همچنین انجام معاملات الگوریتمی‌پشتیبانی می‌کند.

به این قراردادهای هوشمند استخرهای نقدینگی (Liquidity Pool) نیز می‌گویند.

پروتکل بنکور با چه هدفی ایجاد شده و چه نقشی دارد؟

همان‌طور که گفتیم ارز دیجیتال بنکور طبق پروتکل خاصی پیش می‌رود که تا حدودی مورد قبول همگان قرار دارد. اما به تازگی و در ماه‌های اخیر نقدینگی سرمایه‌گذاران این حوزه کاهش یافته و بنابراین سیستم پولسازی این ارز مجازی با ناامیدی بزرگی مواجه شده است. اما این ناامیدی جزئی از تجارب همیشگی بنکور باقی نمی‌ماند و بدون‌شک با گذر زمان به طور کامل فراموش خواهد شد.

سیستم پروتکل ارز مجازی بنکور بیشتر به طور خودکار عمل می‌کند و قصد ایجاد موقعیت‌های مناسبی برای ارائه‌دهندگان نقدینگی دارد. در واقع این پروتکل موقعیت‌های خوبی را برای مدتی طولانی به نفع افراد توسعه‌دهنده کنار می‌گذارد. با این کار می‌خواهد مانع از محدودیت دارایی‌های مطلوب خود شود.

آخرین به روزرسانی پروتکل بنکور هنوز به طور کامل انجام نشده است. این به‌ روزرسانی با هدف کاهش ضررهای دائمی‌ پروتکل انجام می‌شود. در ضمن این پروتکل در حفاظت از نقدینگی اصلی شبکه نیز نقش مهمی‌دارد. البته حفاظت از نقدینگی بیشتر، توسط ارائه‌دهندگان این نقدینگی‌ها انجام می‌شود اما پروتکل بنکور نیز دارای بیمه خسارت‌های دائمی‌است.

ویژگی‌های ارز دیجیتال بنکور (BNT Bancor)

ارز دیجیتال بانکور، کوین اختصاصی خود یعنی بنکور (BNT) را دارد که اولین رمزارز هوشمند این شبکه است و برای ذخیره سایر نشانه‌های هوشمند به‌کار می‌رود.

این ارز دیجیتال در تلاش است تا پشتیبان نقدینگی بازار ارزهای دیجیتال باشد.

ارز دیجیتال بنکور از نوع توکن ERC20 است که می‌توان آن را در هر کیف پولی که از اتریوم پشتیبانی می‌کند، ذخیره کرد.

محبوب‌ترین این کیف پول‌ها، خدمات آنلاین MyEtherWallet یا برای برنامه‌های دسکتاپ Parity و imToken است.

بنکور در تلاش است تا از نقدینگی موجود در بازار ارزهای دیجیتال پشتیبانی کند.

میزان نقدینگی یک توکن با حضور مداوم آن در لیست فروشندگان و خریداران تعیین می‌شود.

نقدینگی بالا یک مزیت محسوب می‌شود، زیرا نشان‌دهنده این موضوع است که به ‌راحتی می‌توان در هرلحظه از زمان آن توکن را خریدوفروش کرد.

خلاف این موضوع در مورد توکن‌هایی که میزان نقدینگی آن‌ها پایین است نیز صدق می‌کند.

طبق استدلال تیم توسعه‌دهنده ارز دیجیتال بانکور (bancor)، ازآنجایی‌که تبادل بسیاری از توکن‌ها کار سختی است، پروتکل آنها به ‌منظور کمک به افزایش نقدینگی شبکه، این نشانه‌ها را باهم ادغام می‌کند.

ارز بنکور و ایردراپ آن

یکی از برجسته‌ترین و خاص‌ترین ویژگی‌های ارز بنکور مربوط به ایردراپ آن است. این ویژگی یکی از جنبه‌های مهم پروتکل بنکور به حساب می‌آید. در واقع ایردراپ سبب ارائه نقدینگی‌های غیر متمرکز و خودکار می‌شود. همچنین توانایی توکن‌های Bancor نیز افزایش می‌یابد.

شاید بدانید نقدینگی برای بعضی از دارایی‌های دیجیتال همانند بیت‌کوین و اتریوم مسئله مهمی ‌به حساب نمی‌آید، اما برای سکه‌هایی همانند بنکور که حجم معاملات پایینی دارند، نقدینگی و پروتکل‌های مربوط به آن مسئله جدی محسوب می‌شود. پروتکل بنکور نقدینگی پایداری برای توکن‌های BNT ایجاد می‌کند.

ایردارپ ارز دیجیتال Bancor سبب صرف‌ نظر از محدودیت‌های بازار ارزهای مجازی می‌شود و همچنین اسباب لازم در راستای اجرای اقدامات مربوط به نقدینگی‌های قبلی را نیز تهیه می‌کند. ایردراپ ارز بنکور یک ابزار مثال‌زدنی است که برای کمک به اجرای برنامه‌های مالی سیستم غیرمتمرکز آن ایجاد می‌شود.

امنیت شبکه بنکور (Bancor) چگونه است؟

توکن هوشمند پروتکل به معامله‌گران امکان می‌دهد نقدینگی استخرهای موجود در شبکه را تأمین کنند. هرکسی می‌تواند نقدینگی را به استخرها اضافه کند.

بنکور Bancor اولین پروتکل معاملات غیرمتمرکز است که به تریدرها، تامین‌کنندگان نقدینگی و توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا در یک بازار مالی باز و بدون هیچ مانعی برای ورود شرکت کنند. هیچ کس برای استفاده از پروتکل open source بنکور نیاز به اجازه ندارد.

بنکور برای خودکار کردن خدمات AMM خود، قصد دارد تا کاربران را به سپرده‌گذاری دارایی‌ها در استخرها ترغیب کند. هر استخر از یک جفت توکن و ذخیره ارز رمزنگاری شده BNT تشکیل شده است. وقتی کاربر کوینی را در استخر واریز می‌کند، در ازای آن توکن جدیدی دریافت می‌کند. این توکن به عنوان توکن استخر شناخته می‌شود و به کاربر اجازه می‌دهد مقدار اصلی را که در پروتکل قفل کرده است بازیابی کند. هنگام معامله هر توکن، توکن‌های BNT به عنوان ارز واسطه‌ای استفاده می‌شود.

لازم به ذکر است، بنکور به کاربران اجازه می‌دهد تا یک توکن را در یکی از استخرهای خود در مقابل یک جفت قفل کنند. به عنوان مثال، در سایر AMMها، از کاربر می‌خواهد برای دسترسی به استخر، جفت توکن‌ها را با نسبت‌های خاص به یکدیگر قفل کند.

کیف پول‌های مناسب برای نگهداری ارز دیجیتال بنکور (Bancor)

از جمله کیف پول‌های نرم‌افزاری که از رمز ارز بنکورBNT پشتیبانی می‌کنند می‌توان به کیف پول‌های تراست، مای اتر و اتمیک اشاره کرد. به علاوه چون رمز ارز بنکور BNT یک از دیجیتال با استاندارد ERC-20 است، می‌توانید آن را در کیف پول‌هایی که از این استاندارد پشتیبانی می‌کنند، نیز ذخیره نمایید.

از مزایای بنکور

توکن‌های هوشمند بنکور مزیت‌های بسیاری نسبت به سایر توکن‌ها دارند. برای مثال نقدینگی بنکور مستمر و مداوم است. بدین صورت که گذشته از حجم معاملات، نقدینگی بنکور همیشه ثابت و پایدار خواهد بود.

این استمرار یکی از مزیت‌های مهم ارز دیجیتال Bancor به حساب می‌آید. خرید و تسویه توکن بنکورهمیشه براساس قراردادهای هوشمند انجام می‌شود. در ضمن کم هزینه بودن بنکور یکی دیگر از مزایای قابل توجه آن است. در واقع ارز دیجیتال بنکور هیچ هزینه اضافه‌ای دریافت نمی‌کند. به طور حتم این ویژگی بسیار موردپسند سرمایه‌گذاران قرار دارد.

بر خلاف ارزهای مجازی دیگر، بنکور هیچ هزینه اضافه‌ای را به سرمایه‌گذاران تحمیل نمی‌کند. ارزهای مجازی دیگر گاهی هزینه‌هایی را به عنوان هزینه‌های بستر بلاک‌چین دریافت می‌کنند، اما ارز دیجیتال بنکور اینگونه نخواهد بود. در مقابل Bancor شامل رمزهای هوشمندی است که براساس این رموز کار خود را انجام می‌دهد و وابسته به هیچ هزینه اضافه‌ای نیست.

پنج مورد از معایب ارز بنکور

در زمان نوشتن این مقاله، ارز دیجیتال Bancor رکورد ۱۴۴ میلیون دلاری خود را شکست. این ارز دیجیتال برای سکه‌های اولیه خود تقاضای زیادی داشت و توانست پیشنهاد خوبی برای سرمایه‌گذاری باشد. در ضمن بنکور تا حدودی بزرگ‌ترین بودجه جمع‌آوری را در اختیار دارد. البته ما قصد نداریم شما را به سرمایه‌گذاری بر روی این ارز دیجیتال سوق دهیم یا مانع از سرمایه‌گذاری شما شویم.

اما در نظر داشته باشید جمع‌آوری این مقدار از نقدینگی از طریق فرآیندی استاندارد با کمک تیمی ‌معتبر و براساس بودجه‌ای مشخص، نیازمند دقت بسیار بالایی است که بنکور مراحل مختلف را به خوبی اجرا کرد. به طور حتم موفقیت‌های بنکور یک شبه کسب نشده است.

ارز بنکور از چند ماه پیش درگیر جمع‌آوری این میزان نقدینگی بود. درضمن رمز ارز بنکور با تردید سرمایه‌گذاران بسیاری مواجه شد که از واقعی بودن نرخ بازدهی آن اطمینان کامل نداشتند. اما بنکور به کار خود ادامه داد و نتیجه خوبی دریافت کرد. به هرحال هر شبکه‌ای دارای مزایا و معایبی است در ادامه ۵ مورد از معایب بنکور را تنها نام می‌بریم.

در وایت پیپر و راهنمای ارز مجازی بنکور با اصطلاحات بسیار پیچیده‌ای برخورد خواهید کرد.

ارز بنکور در بیشتر مواقع درگیر مسائل و مشکلات حاشیه‌ای و کم‌اهمیت است.

اتر می‌تواند همیشه جایگزین خوبی برای بنکور باشد.

استراتژی ارز دیجیتال Bancor توسط بانک مرکزی نوشته شده است و سپس با گذر زمان به شبکه‌ای غیر متمرکز تبدیل شد.

تمام کارهایی که بنکور در زنجیره مالی انجام می‌دهد، خارج از زنجیره و توسط خود شما قابل انجام است.

ارسال دیدگاه

آخرین مطالب