شنبه الی پنجشنبه: 9:00 - 15:00
آموزش سرمایه‌گذاری و ترید ارزهای دیجیتال
0935-222-2675
با ما تماس بگیرید
دفتر مرکزی
مشهد- بین فکوری ۸ و ۶
info@digilearncenter.ir
با ما در ارتباط باشید!

ارز دیجیتال ثورچین (RUNE)

خانه - ارزدیجیتال - ارز دیجیتال ثورچین (RUNE)

ارز دیجیتال ثورچین (RUNE)

ارز دیجیتال ثورچین (RUNE)

ارز دیجیتال ثورچین یک پروتکل نقدینگی غیرمتمرکز است که به کاربران امکان می‌دهد، دارایی‌های ارز دیجیتال را به راحتی در سراسر شبکه ها مبادله کنند بدون اینکه حراست کامل دارایی‌های خود را از دست بدهند.

با ثورچین، کاربران می‌توانند بدون نیاز به اعتماد به دفاتر سفارش برای تأمین نقدینگی، به راحتی یک  دارایی‌های رمزارز را با دیگری بدون نیاز به مجوز مبادله کنند. در عوض، قیمت‌های بازار از طریق نسبت  دارایی‌های موجود در یک استخر حفظ می‌شود.

توکن کاربردی بومی پل فرم ثورچین RUNE است. این توکن به عنوان ارز پایه در اکوسیستم ثورچین استفاده می‌شود و همچنین برای حاکمیت و امنیت پلتفرم به عنوان بخشی از مکانیزم های مقاومت Sybil ثورچین استفاده می‌شود، زیرا نود‌های ثورچین برای شرکت در فرایند اجماع چرخشی خود باید حداقل ۱ میلیون RUNE را سپرده‌گذاری کنند.

بودجه ثورچین از طریق عرضه اولیه صرافی غیرمتمرکز (IDO) که از طریق صرافی غیرمتمرکز بایننس در ژوئیه ۲۰۱۹ میزبانی گردید، تأمین شد. شبکه اصلی آن در ابتدا در ژانویه ۲۰۲۱ راه‌اندازی شد، اما در حال حاضر یک به روزرسانی چند زنجیره‌ای برای سال ۲۰۲۱ برنامه ریزی شده است.

 

توکن رون Rune (توکن اختصاصی صرافی ثورچین)

توکن رون Rune بر بستر BEP2 در بایننس در سال ۲۰۱۹ قرار گرفت. در آغاز ماکسیموم ذخیره توکن رون Maximum Supply، یک بیلیون دلار بود. و در انتهای ۲۰۱۹ این مقدار به ۵۰۰ میلیون دلار کاهش یافت. (باقی آن سوزانده Token Burning شد.)

توکن رون Rune اکنون بر بستر بلاک‌چین ثورچین ThorChain به طور مستقل وجود دارد. (اما هنوز تعدادی توکن رون Rune در گردش هستند که بر بستر بایننس و بر بستر اتریوم وجود دارد).

از مجموع کل توکن‌های رون Rune، در حدود ۳۰ میلیون رون Rune به Seed investors فروخته شده است. ۷۰ میلیون رون Rune، در یک حراج خصوصی به فروش رسید.(که بعدا به طور متوالی سوزانده شد) و ۲۰ میلیون رون Rune هم در بایننس IEO (عرضه اولیه) به فروش رسید. ۱۰۵ میلیون رون Rune به تیم و عملیات های آن ها اختصاص داده شد. ۲۸۵ میلیون رون Rune به جوایز بلاک ها Block Rewards اختصاص داده شده است.

 

از مجموعه مهم‌ترین آپدیت هایی که ثورچین تاکنون داشته است:

۱) یکپارچگی با کازمو Cosmos Integration

۲) پشتیبانی از پرایوسی کوین ها(سکه های پیگیر گریز) مثل زی کش، مونرو و هون(Zcash, Monero, Haven)

۳) حمایت از قراردادهای هوشمند و یکپارچگی با کاردانو و پولکادات و آوالانچ و زیلیکا(Cardano, Polkadot. Avalanche, Zilliqa)

۴) حمایت از تراکنش‌های توکن‌های ETH-ERC-20

 

نحوه کار شبکه ثورچین چگونه است؟

در صرافی ثورچین قادرید با استفاده از الگوریتمی که دنبال می‌کند، رمزارزهای گوناگون را به یکدیگر تبدیل نمایید و در ازای آن کارمزد به شبکه را بپردازید که کارمزد دریافت شده برای انجام تراکنش در بلاک‌چین های دیگر مورد استفاده قرار گیرد تا به این شکل سرعت انجام تراکنش افزایش یابد. گروه دوم کسانی هستند که تامین نقدینگی شبکه را بر عهده دارند. در صرافی متمرکز، وقتی که معامله‌گران به معامله ارزهای دیجیتالی خود می‌پردازند، در عمل این  دارایی‌ها بین افراد رفت و آمدی را تجربه نخواهد کرد، بلکه صرافی اعداد را در حساب کاربری افراد تغییر خواهد داد.

تا وقتی که معامله‌گران رمزارزهای خود را از صرافی بیرون نکشند، در شبکه بلاک‌چین هیچ‌گونه تراکنشی ثبت نخواهد شد. بنابراین نقدینگی در Order Book به وسیله صرافی و از محل ورودی معامله گراها تامین خواهد شد، بنابراین صرافی غیرمتمرکز به افرادی نیاز دارد که نقدینگی این Pools را تامین می‌کنند. وجود نقدینگی به شکل پیوسته یکی از مهم‌ترین موارد در یک صرافی غیرمتمرکز به حساب می آید.

تحت شرایطی که شبکه ثورچین یا هر شبکه دیگری در تامین نقدینگی استخرهای خود مشکلی نداشته باشد، دیگری به اوراکل و تامین نقدینگی از خارج شبکه محتاج نخواهد بود. این افراد در ازای تامین نقدینگی، پاداش می‌گیرند که این پاداش از محل نقل و انتقال دارایی‌های دیجیتال حاصل می‌شود. ۶۰ درصد از درآمد حاصل تراکنش‌ها در شبکه ثورچین به نودها اختصاص می‌یابد.

نودها هر ۳ روز برای ورود به شبکه با یک دیگر به رقابت می پردازند و هر کدام توکن RUNE بیش تری را ذخیره کند، شانس به مراتب بیشتری برای ورود به شبکه کسب خواهد کرد. توکن شبکه ثورچین با نام RUNE فعالیت می‌کند و جالب است بدانید که به صورت کلی ۵۰۰ میلیون توکن RUNE وجود دارد که از این تعداد بیش از ۲۰۰ میلیون آن تا به حال در بازار عرضه شده است. البته این موضوع را هم باید در نظر داشته باشید که کل توکن‌های این شبکه در ۳ مرتبه ارائه می‌شود و قابل دسترس هستند. این توکن در صرافی بایننس در سال ۲۰۱۸ میلادی در اختیار کاربران و علاقه‌مندان قرار گرفته است.

 

چه چیزی ثورچین را منحصر به فرد می‌کند؟

ثورچین از یک سیستم منحصر به فرد برای کمک به کاهش مسئله «ضررهای موقتی» استفاده می‌کند، ضررهای موقتی که یک تأمین کننده نقدینگی می‌تواند هنگام کمک به استخرهای نقدینگی تجربه کند.

این پلتفرم سود محور نیست. کلیه هزینه‌های تولید شده توسط این پروتکل مستقیماً به کاربران تعلق می‌گیرد و هیچ‌گونه تدارکاتی برای تیم در نظر گرفته نشده است. در عوض، این تیم با صرفا نگهداری RUNE دقیقاً مانند هر کس دیگر انگیزه می‌گیرد.

توکن RUNE در حال حاضر بر روی چندین بلاک‌چین از جمله بایننس چین و اتریوم در دسترس است.

 

بهترین کیف پول ارز دیجیتال ثورچین

امن‌ترین و مناسب‌ترین کیف پول به منظور نگهداری ثورچین، بدون شک تراست والت است.

کیف پول سخت‌افزاری ارز دیجیتال قطعا امن‌ترین و راحت‌ترین گزینه برای ذخیره‌سازی RUNEبه شمار می‌روند. در واقع این کیف پول‌ها نسبت به کیف پول‌های نرم‌افزاری، دستکتاپی و تلفن همراه، امنیت بیشتری دارند. شما می‌توانید ارز RUNEرا در کیف پول‌های سخت‌افزاری مثل لجر،   ترزور، سیف پل و CoolWallet S ذخیره و مدیریت نمایید. همچنین از کیف پول‌های نرم‌افزاری معتبر و معرفو که از ارز RUNE پشتیبانی   می‌کند، می‌توان به کیف پول نرم‌افزاری کوینومی اشاره کرد، چرا که این کیف پول امکان ذخیره‌سازی توکن‌های با استاندارد ERC-20را داراست و می‌توانید دارایی‌های دیجیتال شما را به بهترین شکل نگهداری نماید.

ارسال دیدگاه

آخرین مطالب