شنبه الی پنجشنبه: 9:00 - 15:00
آموزش سرمایه‌گذاری و ترید ارزهای دیجیتال
0935-222-2675
با ما تماس بگیرید
دفتر مرکزی
مشهد- بین فکوری ۸ و ۶
info@digilearncenter.ir
با ما در ارتباط باشید!

صرافی‌های خارجی

خانه - دانشنامه - صرافی‌های خارجی

صرافی‌های خارجی

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس

 • صرافی کوینکس

در مرحله اول ابتدا وارد سایت صرافی کوینکس شوید. 
 1.  ایمیل خود را وارد کنید و روی “send code” کلیک کنید. در‌ این مرحله به خاطر‌ اینکه صرافی کوینکس مطمئن شود که شما یک کاربر واقعی هستید و ربات نیستید باید راستی آزمایی انجام دهید (مثلا یک پنجره باز می‌کند که در آن شما باید یک تکه پازل را باید در جای خالی قرار دهید).
 2.  پس از یک دقیقه ایمیلی برای شما به همان‌ ایمیلی که ثبت‌نام کردید ارسال خواهد شد که حاوی یک کد احراز هویت ۶ رقمی است، اگر‌ ایمیل داخل صندوق ورودی (Inbox)‌ ایمیل نبود، لطفا به داخل پوشه (spam) یا همان هرزنامه بروید و کد ۶ عددی را در قسمت “Email verification code” وارد کنید. 
 3.  سپس در کادر “”password رمزعبور مورد نظر خود را وارد نمایید (توجه داشته باشید که برای امنیت حساب کاربری خود، حتما حتما رمز عبورتان باید ترکیبی از اعداد و حروف انگلیسی بزرگ و کوچک و حداقل ۸ حرف باشد).
 4.  بعد در قسمت “”confirm password یکبار دیگر رمز عبور خود را برای تأیید وارد کنید تا اگر اشتباهی پسورد خود را وارد کرده باشید بتوانید آن را اصلاح نمایید. 
 5.  در‌ اینجا باید قسمت “موافقت با شرایط و خدمات” (I’ve read & accept coinEx Terms of Service) را نیز تیک بزنید. 
 6.  و در نهایت روی “”Sign Up کلیک کنید تا حساب شما ساخته شود. 

ایمن کردن حساب کوینکس


در قسمت بالای سمت راست صفحه اصلی کوینکس، گزینه “”Account را پیدا کرده و موس را روی آن نگه دارید تا منویی برای شما باز شود، روی گزینه Account” “Settings کلیک کرده تا برای شما صفحه “Basic info” باز شود. 
در کادر بالا شما می‌توانید در قسمت “”Email، بعد از‌ اینکه رمز عبور یکبار مصرف خود را یا با گوگل آتنتیکیتور و یا با “sms code”، فعال کردید حتی‌ ایمیل ثبت‌نامی یا همان نام کاربری خود را تغییر دهید. 
در قسمت “Telegram” شما می‌توانید با کلیک بر روی “Bind” عضو گروه تلگرام کوینکس شوید. 
در قسمت “”Nickname شما می‌توانید با کلیک بر روی”change”، یک اسم مستعار برای خود انتخاب کنید که از‌ این به بعد به جای استفاده از‌ ایمیل شما در حساب کاربری‌تان، اسم مستعار شما نوشته شود. 
در قسمت “ID Verification” شما می‌توانید با کلیک بر روی “verify” عملیات احراز هویت خود را انجام دهید زیرا صرافی کوینکس، مشکلی با‌ ایرانیان نداشته و اجازه احراز هویت را به آنها داده است. البته قابل ذکر است که انجام‌ این کار ضرورتی هم ندارد، چون صرافی طبق لول اکانتی که برای افراد قرار داده، اگر شما رمز یکبار مصرف خود را از بخش اس‌ام‌اس کد یا از بخش کد احرازهویت دوعاملی (TOTP) فعال کرده باشید، در هر ۲۴ ساعت اجازه برداشت به مبلغ ۱۰ هزار دلار را خواهید داشت و اگر بخواهید در هر ۲۴ ساعت بین ۱۰ هزار دلار تا یک میلیون دلار برداشت ارزی داشته باشید نیاز به احراز هویت دارید. 
سپس در مرکز‌ این صفحه “Security Settings” را مشاهده می‌کنید که در جلوی آن “Disable Your Account” نوشته که شما می‌توانید اگر تصمیم به غیرفعال کردن حساب کاربری خود گرفتید با کلیک بر روی‌ این گزینه، اکانت صرافی کوینکس خود را غیرفعال کنید. 
در قسمت “”Password صرافی به ما نشان می‌دهد که پسوردی که برای ورود انتخاب کردیم یک پسورد ضعیف، میانه یا قوی است و در جلوی آن تاریخ آخرین باری که پسورد را تغییر داده‌ایم ذکر کرده و در نهایت اگر خواستید می‌توانید در صورت لزوم، رمز عبور خود را با کلیک بر روی “”Reset تغییر دهید. 
در قسمت “Mobile” همچنین می‌توانید احراز هویت دو عاملی (Two-factor authentication) که به اختصار«۲FA» گفته می‌شود را بر روی سیم کارت خود تنظیم کنید.‌ این کار برای افزایش امنیت حساب کاربری شماست چرا که برای ورود به حساب کاربری شما علاوه بر پسوردی که وارد می‌کنید، یک رمز ۶ رقمی یکبار مصرف که هر ۳۰ ثانیه تغییر می‌کند، به گوشی همراه شما پیامک می‌شود و شما باید آنرا نیز وارد نمایید تا بتوانید وارد حساب کاربری خود در صرافی شوید. برای فعال کردن پیامک حاوی رمز یکبار مصرف باید بر روی “”Bind کلیک کنید و ادامه مراحل را انجام دهید. 
قسمت بعدی “TOTP Authentication” احراز هویت دو عاملی (۲FA) راهی برای افزایش امنیت حساب شما است. با فعال کردن احراز هویت دو عاملی، برای دستیابی به حساب شما هر فرد علاوه بر رمز عبور به یک کد تصادفی اختصاصی نیز نیاز دارد که هر سی ثانیه تغییر می‌کند و امنیت حساب کاربری شما را بالا می‌برد و شما می‌توانید‌ این احراز هویت دو عاملی را برای اپلیکیشن تأیید کننده گوگل فعال کنید. 
همانطور که گفتیم، برای فعال کردن تأیید دو عاملی هم می‌توان از پیامک استفاده کرد و شما شماره موبایل خود را در صرافی کوینکس ثبت کنید و هم نرم‌افزار (Google Authenticator). به دلیل تحریم‌ها و خطر بلوکه‌ شدن پول‌ها در صرافی‌ها پیشنهاد می‌شود که از روش دوم یعنی نرم‌افزار تأیید کننده گوگل استفاده شود. 
برای‌این کار، پس از ورود به حساب در قسمت “”Account Settings  در پایین صفحه “”Security Settings روی فعال‌سازی “TOTP Authentication” کلیک کنید(Bind). همچنین اگر برای اولین بار وارد حساب خود می‌شوید، برای شما پیغامی مبنی بر فعال‌سازی تأیید هویت دو عاملی نمایش داده می‌شود که می‌توانید تأیید هویت گوگل را انتخاب کنید. 
 1. نرم‌افزار«Google Authenticator» را شما باید روی گوشی خود نصب کنید، یعنی وقتی روی “”Bind کلیک می‌کنید در صفحه باز شده از شما خواسته می‌شود که نرم‌افزار تأیید هویت گوگل را دانلود کنید.‌ این نرم‌افزار هم در گوگل‌پلی برای اندروید “Android” و هم در آپ استور برای “ای او اس” ios موجود است. پس از نصب نرم‌افزار گوگل آتنتیکیتور روی “Next” کلیک کنید.
 2. کد “QR” را با نرم‌افزار گوگل اسکن کنید که برای‌ این منظور یا باید از طریق نرم‌افزار، کد “QR” که سایت به شما نمایش می‌دهد را اسکن کنید یا به صورت دستی کد (Private Key) که سایت به شما داده است را در نرم‌افزار وارد کنید و سپس “Next” را بزنید. 
 3. کلید پشتیبان را ذخیره کنید. شما حتما حتما باید یا از “QR code” عکس بگیرید و در جای امنی آن را سیو کنید و یا کد “”Private Key را در جایی یادداشت کرده و در جای امنی آن را نگه دارید، زیرا اگر به هر علتی نرم‌افزار گوگل شما پاک شد یا شما به هر دلیل قادر به دسترسی به موبایل خود نبودید (گوشی خود را گم کرده باشید)، با داشتن‌این “”QR code یا “”Private Key بتوانید مجددا نرم‌افزار گوگل آتنتیکیتور را روی گوشی خود نصب کرده و وارد حساب کاربری خود شوید. پیشنهاد می‌شود که کلید پشتیبانی را حتما در یک جای امن و خارج از گوشی تلفن همراه خود سیو کنید.
 4. سپس پسورد حساب کاربری کوینکس و کد گوگل اتنتیکیتور را وارد کنید. 
در مرحله آخر باید کلمه عبور حساب کوینکس خود به همراه کدی که در نرم‌افزار “Google Authenticator” به شما نمایش داده می‌شود را در مدت زمان یک دقیقه بعد از کلیک روی “”send code وارد کنید تا‌ این قابلیت فعال‌سازی دو عاملی گوگل آتنتیکیتور برای حساب کاربری شما فعال شود. پس از فعال‌سازی‌ این قابلیت، با هر بار اقدام برای ورود به حساب علاوه بر کلمه عبور باید کد نمایشی در‌ این نرم‌افزار را نیز وارد کنید. 

تایید هویت کاربران در کوینکس

صرافی کوینکس برای تأیید هویت کاربران از سیستم بررسی سه سطحی استفاده می‌کند. 
• سطح اول مربوط به کاربران تأیید نشده می‌باشد که برای‌ این کار اگر شما فقط شماره تلفن و آدرس‌ ایمیل خود را تأیید کنید در سطح اول قرار گرفته‌اید و می‌توانید شروع به معاملات کنید. در سطح اول شما می‌توانید هر روز تا ۱۰،۰۰۰ دلار برداشت (Withdrawal) کنید که به نظر من برای‌ ایرانی‌ها‌ این میزان برداشت در ۲۴ ساعت کافی است و نیازی به استفاده از سطوح بعدی نیست. 
• سطح دوم تأیید (سطح پایه‌ای یا basic) می‌باشد که امکان برداشت ارز تا ۱ میلیون دلار را به کاربران در هر روز می‌دهد. برای قرارگرفتن در سطح دوم یا بیسیک، باید گذرنامه اسکن شده یا مدرک دیگری برای تعیین هویت خود ارائه کرده و به صورت آنلاین آن را در سایت صرافی بارگزاری کنید. پس‌این مرحله حتما نیاز به احراز هویت دارد. 
• سطح سوم (سطح تأیید هویت پیشرفته یا advanced)، در‌ این سطح شما هیچ محدودیت ارزی برای برداشت “”Withdrawal نخواهید داشت. تأیید هویت در‌این سطح از طریق برنامه گوشی همراه و با استفاده از تأیید وب‌کم انجام می‌شود و برای انجام‌ این کار شما حتما باید درخواست خود را با موضوع مربوطه “Contact us HERE” ارسال کنید. 

کامل کردن احراز هویت در کوینکس


به حساب خود وارد شوید و روی “”Account Level کلیک کنید.
در قسمت “”id Verification بروی “verify” کلیک کنید. 
به صفحه “”Personal ID verification هدایت می‌شوید. 
• در‌اینجا “Basic info” یا اطلاعات اصلی خود را وارد کنید. 
• ابتدا در قسمت “Country/Region” کشور‌ایران را انتخاب کنید. 
• سپس در قسمت “”First name اسم شناسنامه‌ای خودتان و در قسمت Last name”” فامیلی خود را به صورت انگلیسی وارد کنید. (توجه داشته باشید که مشخصات شما باید طبق پاسپورت شما و به صورت واقعی نوشته شود). 

سپس اطلاعات پاسپورت خود را وارد کنید.
• پاسپورت خود را در دست گرفته و با تاریخ کامل آن روز و نوشته “”coinex عکس گرفته و ارسال کنید. (آن را در سایت آپلود کنید).

• گزینه‌ی promise to be the legimate owner of these ID” “documents را انتخاب و روی “Submit” کلیک کنید. 
برای ثبت‌ این اطلاعات، باید ۳ تا ۷ روز کاری صبر کنید. تأییدیه‌ نهایی از طریق‌ ایمیل یا اس‌ام‌اس برای شما ارسال می‌گردد. 

نحوه شارژ و ارسال ارز به صرافی کوینکس

قبل از شروع کردن به معامله و ترید ابتدا نیاز است که ارز دیجیتال خود را وارد کوینکس کنید. (زیرا صرافی کوینکس از ریال پشتیبانی نمی‌کند که ما بتوانیم با عابربانک خودمان خرید انجام دهیم). 
ابتدا بر روی گزینه “assets” در بالای صفحه کلیک کنید، در مرکز صفحه و در قسمت “”Spot Asset تعدادی از ارزهای دیجیتال را خواهید دید که می‌توانید از بین آنها ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید. (توجه کنید که در‌این صرافی فقط از جفت ارزهای USDT, USDC،BTC،BCH،ETH می‌توانید استفاده کنید). پیشنهاد می‌شود برای انجام‌ این کار از ارز تتر بر بستر شبکه ترون استفاده شود، یعنی ابتدا شما ارز تتر “TRC20” را از صرافی‌های ‌ایرانی خریده و بعد به صرافی کوینکس ارسال کنید. در ادامه به آموزش نحوه دریافت ارز از صرافی‌های‌ ایرانی به کوینکس و شارژ حساب کوینکس می‌پردازیم:
در قسمت “”Spot Asset و در قسمت سرچ آن، ابتدا ارزی که می‌خواهید به ‌این صرافی انتقال دهید را سرچ کرده و بعد در روبه روی ارز مورد نظر گزینه “Deposit” (دریافت) را انتخاب کنید تا پنجره “”Deposit برای شما باز شود، سپس در قسمت “”Protocol Type، نوع شبکه ارز دریافتی را انتخاب می‌کنید، حالا یک آدرس در قسمت “Deposit To” به شما نمایش داده می‌شود که باید روی کپی آدرس کلیک کنید و‌ این آدرس را کپی کرده و به صرافی یا کیف پولی که می‌خواهید ارز را از آنجا به کوینکس انتقال دهید بفرستید تا ارز به حساب صرافی کوینکس شما ارسال شده و موجودی شما در کوینکس شارژ شده تا شما بتوانید به راحتی به خرید و فروش بپردازید. 
نکته ۱: توجه کنید که هر ارز و هر شبکه‌ای از آدرس جداگانه‌ای برخوردار است و اگر ارز و شبکه ارز مبدأ و مقصد یکی نباشد، خودتان با دستان خودتان ارزهای خود را به ناکجا آباد ارسال کرده‌اید. 
نکته ۲: به حداقل مقدار مجاز برای “Deposit” نیز توجه کنید زیرا اگر کمتر از مقدار مجاز واریز کنید، ارز به حساب شما اضافه نشده و قابل استرداد هم نمی‌باشد. 

بطور مثال در حال حاضر حداقل مقدار واریز برای اتریوم، برابر ۰٫ ۰۲٫ اتریوم است. 
پس از انجام تراکنش انتقال و واریز به کیف پول خود در کوینکس، باید چند دقیقه (حتی تا ۳۰ دقیقه) منتظر بمانید تا تراکنش شما در شبکه تأیید شده و ارز در حساب‌تان افزوده شود. 

آموزش ارسال یا برداشت(Withdraw) ارز از کوینکس CoinEx:

• ابتدا وارد حساب کاربری صرافی می‌شوید. 
• از قسمت بالا سمت راست شما باید روی گزینه “”Assets کلیک کرده و سپس از لیست منوی که باز می‌شود روی گزینه “”Withdraw (برداشت) کلیک کنید. 

• در صفحه‌ای که باز می‌شود در قسمت “Coin Type”  اسم ارز موردنظر خود را انتخاب کرده و سپس نوع شبکه آن ارز را انتخاب می‌کنید. به طور مثال ارز تترروی شبکه ترون (USDT-TRC20) را انتخاب می‌کنید. 
• سپس در قسمت “Withdrawal Address” باید آدرس تتر شبکه ترون کیف پول یا صرافی یا فرد موردنظری که می‌خواهید ارزها را به آنجا انتقال دهید را وارد می‌کنید. (توجه کنید که آدرس را حتما چک کنید که درست باشد)
• و بعد در قسمت Actual باید مقدار یا تعداد ارزی که می‌خواهید ارسال کنید را وارد نمایید و در نهایت روی گزینه “”submit کلیک می‌کنید. 
اکنون باید رمز عبور یک‌بار مصرف ۶ حرفی خود که یا در نرم‌افزار گوگل آتنتیکیتور شما وجود دارد یا به موبایل شما پیامک می‌شود را وارد کنید. 
سپس از صرافی کوینکس ‌ایمیلی برای شما ارسال می‌شود (withdrawal confirmation) که شما باید نگاه کنید که کلیه اطلاعاتی که وارد کرده بودید از جمله آدرس برداشت و مقادیر برداشت درست است و سپس روی تأیید نهایی (Reconfirm) کلیک می‌نمایید تا درخواست برداشت “withdraw” ارسال شود. 
توجه کنید که کوینکس جهت امنیت حساب کاربری شما فقط ۳۰ ثانیه زمان قرار داده که شما بتوانید برداشت را تأیید کنید و‌ این برداشت فقط ۳۰ ثانیه معتبر خواهد بود. در ضمن اگر در‌ این مدت زمان نتوانستید که برداشت خود را تأیید کنید، مجددا باید رمز دوم یکبار مصرف جدید را وارد کرده و یا تیکت ارسال نمایید. 
بعد از‌ اینکه درخواست برداشت را ارسال کردید، برای تأیید درخواست برداشت، ‌ایمیلی از طرف اکسچنج کوینکس برای شما ارسال می‌شود (Withdrawal request verified) که باید آن را بررسی کنید. 

نکته بسیار جالبی که باید بازگو کنیم ‌این است که در صرافی کوینکس اگر ارزهای دیجیتال و دارایی‌های خود را به حساب کوینکس کاربر دیگری منتقل کنید. اگر از قسمت انتقال بین کاربر (inter-user transfer) استفاده کنید، انتقال شما بدون هزینه کارمزد خواهد بود. (برای استفاده از‌این قسمت باید در صفحه “”Withdraw بعد از انتخاب نوع ارز دیجیتال خود به جای استفاده از قسمت “normal withdraw” از قسمت “inter-user transfer” استفاده کنید و بقیه مراحل انتقال همانند قبل می‌باشد). 

کوینکس coinex تحریم

در مورد صرافی کوینکس coinex شایعاتی وجود دارد که بیان می‌کند ‌ای پی‌های (IP) ‌ایران بسته شده و صرافی کوینکس‌ ایرانی‌ها را تحریم کرده که‌ این موضوع واقعیت ندارد و هیچ حساب کاربری را به خاطر‌ ایرانی بودن بلوکه نکرده است. سایت کوینکس “coinex” از همان ابتدای شروع به کار در بین صرافی‌های بین‌المللی، ‌ایرانی‌های زیادی را به خود جذب کرد و از آنجایی که صرافی‌هایی همچون بایننس و بیت مکس‌ایرانیان را تحریم کردند و حساب‌های آنها را بستند، باعث شد ‌این صرافی (COINEX) به سرعت جایگاه ویژه‌ای را در بین تریدرهای ‌ایرانی پیدا کند. 
شما در‌ این سایت بدون‌ اینکه لازم باشد وی‌پی‌ان و یا فیلترشکن داشته باشید می‌توانید به راحتی خرید و فروش کنید. 
در بخش “TERM OF SERVICES” در صرافی کوینکس نام ‌ایران آمده و از آنجایی که ذهنیت‌ این روزهای ما با تحریم و بسته‌شدن حساب‌ها گره خورده شایعه تحریم‌ایرانیان گسترش پیدا کرد و ترس بین ‌ایرانیان افتاد اما‌ اینکه در‌اینجا از‌ ایران نام برده است، مربوط به کسانی است که می‌خواهند از خدمات سایت برای خرید مستقیم با کارت‌های اعتباری استفاده کنند که‌این هم موجب دل نگرانی برای‌ ایرانیان نخواهد بود، ضمن‌اینکه نام ۳۵ کشور دیگر هم در‌این لیست قرار دارد ولی جای نگرانی نیست. 

آیا امکان معاملات اهرمی‌ یا لوریج در صرافی کوینکس وجود دارد؟

صرافی کوینکس از ۲۴ ژوئن ۲۰۱۹، شروع به ارائه معاملات اهرمی ‌کرد. در ابتدا فقط از جفت ارز BTC / USDT در معاملات استفاده می‌شد ولی پس از آن جفت ارزهای تریدینگ بیشتری در جولای ۲۰۱۹ اضافه شد. 
معاملات اهرمی ‌یا لوریج دار (Leverage) با توجه به سرمایه چند برابری که در اختیار تریدر می‌گذارد، می‌تواند به سوددهی بزرگی برای ترید آنها منجر شود، اما برعکس ممکن است ضررهای بزرگی نیز به همراه داشته باشد. 
به عنوان مثال، اگر شما در صرافی کوینکس ۱۰۰۰۰ دلار در حساب معاملات خود دارید و با افزایش ارزش بیت‌کوین می‌خواهید ۱۰۰ دلار در BTC سرمایه‌گذاری کنید. شما قادر خواهید بود ‌این کار را با اهرم تا ۱۰۰ برابر بیشتر انجام دهید. 
حالا فرض کنید ارزش بیت‌کوین تا ۱۰ درصد افزایش یابد، اگر فقط ۱۰۰ دلار سرمایه‌گذاری کرده باشید و تنها بیت‌کوین را نگه داشته باشید ۱۰ دلار درآمد کسب می‌کردید. 
اکنون در حالی که با ۱۰۰ دلار سرمایه و اهرم ۱۰۰ برابر وارد معاملات می‌شوید، در عوض مبلغ ۱۰۰۰ دلار اضافی نیز کسب خواهید کرد. 
این به آن معنی است که توانسته‌اید ۹۹۰ دلار بیشتر از حالتی که معامله خود را اهرم نکرده باشید، به دست آورده‌اید. 
از طرف دیگر اگر در معاملات خود در صرافی کوینکس از اهرم استفاده کرده باشید و فرض کنید ارزش بیت‌کوین ۱۰ درصد کاهش یابد، در‌ اینصورت ۱۰۰۰ دلار از دست داده‌اید که ۹۹۰ دلار بیشتر از آن است که معاملات خود را اهرم نکرده باشید. 
بنابراین همانطور که ممکن است تصور کنید، در معاملات اهرمی ‌پتانسیل بزرگی برای صعود بزرگ اما همچنین نزول زیادی نیز وجود دارد.
 

کوینکس چِین CoinEx Chain چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

صرافی کوینکس، توکن و بلاک‌چین مخصوص خود را دارد. کوینکس چِین یا CoinEx Chain به طور رسمی‌ برای استفاده DEX یا صرافی‌‌‌های غیرمتمرکز در تاریخ ۲۸ ژوئن ۲۰۱۹ منتشر شد. 
کوینکس چِین قصد دارد یک سیستم معاملاتی غیرمتمرکز‌ ایجاد کند که محور فعالیت‌‌‌های آن بر اساس کاربران بوده و دارای قوانین تریدینگ شفاف است، همچنین دارایی‌‌‌های کاربر در‌این سیستم کنترل شده است. 
علاوه بر آن کوینکس چِین مخصوص صرافی کوینکس، شامل بلاک‌چین هوشمندی است که از قواعد هوشمندانه‌ای حمایت می‌کند و یک زنجیره یا چِین خصوصی برای محافظت از حریم خصوصی کاربران‌ایجاد نموده است.

میزان هزینه معاملات کوینکس CoinEx چقدر است؟

پلت فرم معاملاتی صرافی کوینکس هزینه‌‌‌های متفاوتی را بین دریافت کنندگان و پرداخت کنندگان شارژ نمی‌کند. 
در عوض مدل هزینه آنها چیزی است که به آن “مدل هزینه سرراست” گفته می‌شود. 
هزینه سرراست پیشنهاد شده ۰. ۱۰ درصد است.‌ این هزینه اندکی پایین‌تر از میانگین معمول در بازار معاملات ارز دیجیتال است. متوسط هزینه در صرافی‌ها‌ی دیگر تقریباً ۰. ۲۵ درصد است.
 

هزینه‌‌‌های برداشت در صرافی کوینکس به چه میزان است؟

هزینه برداشت صرافی کوینکس، ۶۰٫۰۰۰ بیت‌کوین در هر برداشت بیت‌کوین است. 
این هزینه تقریباً مطابق با میانگین معمول در‌این صنعت است. آخرین باری که مطالعه تجربی و تمام عیار “”Cryptowisser انجام شد، میانگین هزینه جهانی برداشت جهانی بیت‌کوین، حدود ۸۰٫۰۰۰ می‌باشد. 
البته در حال حاضر، صرافی‌‌‌های زیادی هستند که در هر برداشت ۵۰٫۰۰۰ شارژ می‌کنند، بنابراین می‌توان ادعا کرد که ۵۰٫۰۰۰ بیت‌کوین در حال پذیرش به عنوان نرخ متوسط جدید در دنیای معاملات ارز دیجیتال است. در کل سطح هزینه‌ این صرافی مطابق با میانگین صنعت ارز دیجیتال است. 

امنیت در صرافی کوینکس

صرافی حتما باید از لحاظ امنیتی کاملا‌ ایمن باشد تا توسط هکران و همچنین افراد سودجو مورد حمله قرار نگیرد و ارزهای شما از دست نرود. کوینکس از لحاظ امنیتی مناسب و‌ ایمن است ولی پیشنهاد ما به شما ‌این است که اگر هدف شما سرمایه‌گذاری بلند‌مدت و هولد چند ماهه یا چند‌ساله است از نگه‌داشتن ارزها در خود صرافی به مدت طولانی بپرهیزید و ارزهای خودتان را در کیف پول‌های سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری قرار دهید؛ کوینکس برای افزایش امنیت از یک چهارچوب امنیتی چند‌گانه استفاده می‌کند. کوینکس به شما اطمینان می‌دهد که تمام معاملات شما‌ ایمن و بدون هیچ دخالتی انجام می‌شود و همچنین تمام معاملات از امنیت بالایی برخوردار است. 
 • صرافی بایننس

بایننس (Binance) ‌یک صرافی جهانی است که میلیون‌ها کاربر از سراسر جهان دارد و بیش از ۱۰۰ ارز دیجیتال در آن خرید و فروش می‌شود. ساخت حساب در سایت بایننس کاملا رایگان است و در کمتر از چند دقیقه انجام می‌شود.

بایننس چه کوین‌هایی را پشتیبانی می‌کند؟

صرافی بایننس تنها کوین‌های اصلی بازار را پشتیبانی می‌کرد. اما امروزه تعداد بسیار زیادی از کوین‌های موجود در بازار ارزهای دیجیتال را می‌توانید در بایننس خرید و فروش کنید. لیست ارزهای دیجیتالی که در‌ این صرافی پشتیبانی می‌شوند را می‌توانید در سایت صرافی بایننس مشاهده کنید.

بایننس چگونه کار می‌کند؟

نحوه کار بایننس به‌ گونه‌ای است که خریداران و فروشندگان در آن جمع می‌شوند و سفارش خرید‌ یا فروش خود را ثبت می‌کنند و‌ این پلتفرم به صورت خیلی سریع معامله بین خریداران و فروشندگان را جوش می‌دهد و در ازای آن مقداری کمیسیون از معامله دریافت می‌کند.

به عنوان مثال وقتی شما‌ یک سفارش خرید ثبت می‌کنید، سیستم بایننس در میان سفارش‌های فروش که توسط معامله‌گران دیگر ثبت شده‌ است می‌گردد و سفارش شما را تکمیل می‌کند.

بنابراین بایننس خودش بیت‌کوین‌ یا هر ارز دیجیتال دیگر نمی‌فروشد، بلکه‌ یک پلتفرم واسطه بین خریداران و فروشندگان است و از هر معامله مقداری کارمزد بر می‌دارد.

معمولا کاربران در‌این صرافی حساب خود را با بیت‌کوین‌ یا هر ارز دیجیتال دیگری شارژ می‌کنند و سپس به معامله ارزهای دیجیتال دیگر می‌پردازند.

شما به عنوان‌ یک کاربر به راحتی می‌توانید از طریق سایت‌های صرافی داخلی بیت‌کوین، اتریوم‌ یا هر ارز دیجیتال دیگری بخرید و سپس آن‌ها را به کیف پول موجود در حساب خود در بایننس منتقل کنید و معامله ارزهای دیجیتال را آغاز کنید.

کارمزد صرافی بایننس چقدر است؟

کارمزد صرافی بایننس در سطوح مختلف کاربری متفاوت است. به عنوان مثال افرادی که حجم معاملات ماهانه‌شان به زیر ۵۰ بیت‌کوین می‌رسد، برای هر معامله ۰. ۱ درصد از مبلغ معامله را پرداخت می‌کنند. اگر در معاملات از ارز دیجیتال (BNB) بایننس کوین، ارز دیجیتال داخلی بایننس، استفاده شود، کارمزدها می‌توانند تا ۲۵ درصد کاهش‌یابند.

بایننس برای واریز و شارژ حساب کارمزدی دریافت نمی‌کند اما برداشت‌ها از‌ این صرافی دارای کارمزد هستند که نسبت به نوع ارز دیجیتال متغیر است.

نکات امنیتی مهم برای کار در صرافی بایننس

به علت تحریم‌های بین‌المللی، کاربران‌ ایرانی مجاز به استفاده از خدمات صرافی‌های بین‌المللی مثل بایننس نیستند. پس به هیچ‌عنوان حساب خود را در‌ این نوع صرافی‌ها وریفای نکنید.

البته بایننس تاکنون اقدام خاصی در‌ این زمینه انجام نداده است. تنها توصیه می‌کند که اگر کاربر‌ ایرانی هستید، حساب خود را خالی کنید. اما‌ این دلیل نمی‌شود که به‌ این صرافی اعتماد کامل داشته باشیم. لازم به ذکر است که در سال ۲۰۱۷ صرافی “Bittrex” بدون اطلاع قبلی، حساب تمامی کاربران‌ایرانی در‌این صرافی را به دلیل نقض تحریم‌های بین‌المللی و به‌دستور ““SEC و پلیس فدرال آمریکا مسدود کرد. هزاران کاربر‌ ایرانی در آن زمان متحمل ضررهای سنگینی شدند.

اگر می‌خواهید به حساب کاربری خود وصل شوید، حتما‌ یادتان باشد که “IP” اتصال شما غیر‌ ایران باشد. برای‌ این‌ کار می‌توانید از “VPN” استفاده کنید. برخی از “VPN”‌ها در هنگام استفاده ممکن است قطع شوند و “IP” شما را آشکار سازند. برای جلوگیری از‌ این مشکل بهتر است از “VPN”هایی استفاده کنید که ““firewall دارند. در‌ این‌ صورت به هنگام قطع‌شدن ““VPN، کل دسترسی به سایت را قطع می‌شود تا تهدیدی برای شما‌ ایجاد نشود. به‌ خاطر داشته باشید که همیشه از‌یک “IP” خاص برای اتصال به حساب خود استفاده کنید. زیرا درصورت تغییر ““IP زیاد ممکن است صرافی به دلیل انجام عملیات مشکوک و جلوگیری از هک شدن حساب شما را مسدود سازد. به‌ این ترتیب برای آزاد‌سازی مجدد حساب نیاز به احراز هویت خواهید داشت.

اما‌ این نکته را هم بدانید که سایت‌ها می‌توانند متوجه شوند که شما درحال استفاده از “VPN” هستید. بنابراین بهترین راه برای اتصال به اکسچنج‌های آنلاین نظیر بایننس، استفاده از سرورهای مجازی (“VPS“) است. با‌ این‌ کار شما‌ یک کامپویتر را با موقعیت مکانی‌ یک کشور سوم اجاره می‌کنید و از طریق “Remote Desktop” به آن متصل می‌شوید. در‌ این حالت دیگر هیچ‌وقت دچار قطعی ““IP نمی‌شوید و ““IP شما قابل ردیابی نیست. البته که اجاره ““”VPS” به علت دلاری بودن فاکتور آن، هزینه‌های کمی هم ندارد.

توجه: تمام موارد فوق باعث کاهش ریسک بلوکه شدن می‌شوند، اما ریسک را به صفر نمی‌رسانند. بنابراین باید بسیار مراقب باشید. اگر حساب شما در بایننس مسدود شد، به پشتیبانی بایننس‌ یک پیام رسمی به زبان انگلیسی ارسال کنید و درخواست برداشت نمایید. تاکنون چندین کاربر گزارش داده‌اند که پس از مسدود شدن حسابشان به پشتیبانی بایننس پیام ارسال کرده‌ و توانسته‌اند دارایی‌های خود را برداشت کنند.

آموزش ثبت‌نام در صرافی بایننس


اطلاعات زیر را وارد کنید، سپس گزینه‌ی “I agree to Binance’s Terms Of Use” را انتخاب و بر روی دکمه‌ی “Register” کلیک کنید.


پس از آن باید اثبات کنید که ربات نیستید و از شما می‌خواهد تا معمای امنیتی را حل کنید. برای انجام‌ این کار باید دکمه‌ی آن را با موس بگیرید و به سمت راست بکشید تا فرمتان ثبت شود.

سپس لینک تائید عضویت به آدرس‌ ایمیلتان ارسال می‌شود که پس از کلیک بر روی‌ این لینک، حساب کاربری ““Binance شما فعال خواهد شد.


پس از طی مراحل ثبت‌‍نام، فراموش نکنید که اقدامات امنیتی حساب خود را از همان ابتدا تکمیل کنید، بدین‌صورت که:

وقتی برای اولین بار وارد حساب کاربری‌تان می‌شوید، از شما سؤال می‌شود که از چه طریق می‌خواهید کد FA”2″ را دریافت کنید، ““google authenticator‌یا SMS” “authentication:

توجه: FA”2″‌یک احراز هویت دو عاملی است که برای امنیت بیشتر، ورود به‌حساب کاربری را به دو مرحله تبدیل می‌کند تا اگر کسی به رمز عبور و نام کاربری شما دسترسی‌یافت نتواند وارد حساب کاربری‌تان شود.

برای مثال اگر گزینه‌ی “google authenticator” را فعال کنید، هرزمانی که بخواهید وارد حساب کاربری‌تان در صرافی شوید، پس از واردکردن رمز عبور و نام کاربری از شما می‌خواهد تا کد امنیتی که برای شما در اپلیکیشن “google authenticator” فرستاده‌ شده است را وارد کنید. پس باید به موبایلتان دسترسی داشته باشید و آن کد را در قسمت مربوطه سایت وارد کنید.

واریز ارزهای دیجیتال خود به صرافی بایننس

اکنون که حساب شما فعال‌شده است، باید قبل از انجام هرگونه معامله، ارزهای دیجیتال خود را به حسابتان اضافه کنید تا بتوانید به خرید و فروش کریپتوکارنسی‌ها بپردازید. برای تبدیل ارز دیجیتال خود به ارز دیگری باید به قسمت “Deposit” حساب کاربری‌تان وارد شوید.

با کلیک بر روی کلمه‌ی ““Deposit آدرسی که باید ارز را به آن بفرستید برایتان نمایش داده می‌شود. به‌عنوان مثال برای ارسال ارز اتریوم، با کلیک بر روی دکمه ““Deposit، روبروی ارز “ETH” (اتریوم)‌یک آدرس در فیلد “BTC Deposit Address” نمایش داده می‌شود که بیت‌کوین را باید به آن آدرس بفرستید.

تمام کاری که اکنون باید انجام دهید‌این است که تصمیم بگیرید چه میزان اتریوم می‌خواهید به‌حساب صرافی بایننس خود ارسال کنید و سپس بر روی گزینه‌ی ““Send کلیک کنید. وجوه شما به ‌محض پردازش توسط شبکه‌ی اتریوم در حساب “”Binance””‌تان ظاهر می‌شوند. پس از اضافه شدن کریپتوکارنسی‌ها به موجودی حسابتان، می‌توانید کل موجودی حساب و ارزش آن را در قسمت بالای صفحه در “Deposits Withdrawals” مشاهده کنید.

ترید در صرافی بایننس

“”Binance””‌یک صرافی کریپتو به کریپتو است. به‌ این معنا که کاربران فقط می‌توانند از آن برای معاملات ارزهای دیجیتال استفاده کنند. اگر شما در حال حاضر ارز دیجیتالی در اختیار ندارید، قبل از شروع معامله در صرافی ““”Binance“، لازم است تا‌ این کار را انجام دهید. پس از آنکه کریپتوکارنسی‌های خود را خریداری کردید، اکنون می‌توانید از آن برای معامله با بیش از ۲۰۰ کوین و توکن مختلف در صرافی بایننس استفاده کنید.

این پلتفرم آنلاین به دلیل طیف گسترده‌ی کوین‌های موجود در آن، سرعت بالای معاملات، میزان کارمزد کم و کاربرپسند بودنش برای مبتدیانی که قصد دارند اولین قدم خود را در فضای ارزهای دیجیتال بردارند بسیار مناسب است. برای انجام‌ این کار پس از خرید ارز دیجیتال باید به وب‌سایت بایننس آدرس ““www. “Binance”. com بروید و‌یک حساب کاربری برای خود‌ ایجاد کنید.

توجه: با توجه به قوانین‌ این سایت، شما باید در ابتدا بررسی کنید که‌ آیا کشورتان در لیست تحریم‌های تجاری‌ یا اقتصادی قرار دارد‌ یا خیر؟ چرا که اگر با آگاهی از‌ این موضوع عضو شوید، “”Binance””‌این حق را دارد که در صورت مشاهده‌ی عدم رعایت شرایط توسط کاربران هر حسابی را لغو‌ یا مسدود کند. از آنجایی که کشور ما نیز در لیست تحریم‌ها قرار دارد، شما باید اکانتی با مشخصات و‌”آی پی” غیر‌ایرانی از طریق “VPN”‌ایجاد کنید.

آموزش ترید در بایننس

در ابتدا باید به‌ حساب کاربری‌تان وارد شوید. بر روی گزینه‌ی “Exchange” در نوار بالای صفحه کلیک کنید و “Basic” (حالت ساده) را انتخاب کنید.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، گزینه‌ی “Basic” خیلی هم ساده نیست اما برای کسانی که تجربه زیادی ندارند مناسب‌تر است.

اکنون باید جفت ارز معاملاتی خود را انتخاب کنید. سایت ““Binance صدها جفت ارز معاملاتی ارائه می‌دهد که لیست آن در سایت موجود است. به‌عنوان مثال ارز دیجیتال بیت‌کوین را می‌توان با ۱۴۳ کوین مختلف معامله کرد. بنابراین می‌توان گفت بیت‌کوین ۱۴۳ جفت معاملاتی در صرافی “Binance” دارد.

اگر در حساب شما فقط ارز دیجیتال اتریوم موجود باشد، شما فقط قادر به معامله با ارز اتریوم هستید. اگر هم می‌خواهید ببینید کدام کریپتوکارنسی‌ها در “Binance” برای معامله با اتریوم ارائه شده‌اند، ““ETH را در گوشه بالا سمت راست انتخاب کنید (سپس خواهید دید اتریوم دارای ۱۴۰ جفت معاملاتی مختلف در Binance است). کوینی که می‌خواهید با اتریوم خود معامله کنید را انتخاب نمایید.

به‌عنوان مثال، شما می‌توانید ارز دیجیتال ریپل “XRP” را انتخاب نمایید.


اکنون باید انتخاب کنید چه نوع معامله‌ای را می‌خواهید انجام دهید.

صرافی بایننس سه نوع معامله ارائه می‌دهد:

• سفارش‌ها محدود

سفارش‌ها محدود به کاربران‌ این امکان را می‌دهد تا حداکثر قیمت موردنظر خود برای پرداخت کوین‌ یا حداقل قیمتی که مایل به فروش آن‌ها هستند را تعیین کنند. سپس معامله‌گران باید منتظر بمانند تا‌ یک خریدار‌ یا فروشنده قیمت آن‌ها را بپذیرد.

• سفارش‌ها بازار

سفارش‌ها بازار به کاربران‌ این امکان را می‌دهد تا کوین‌ها را با قیمت فعلی بازار خود معامله کنند.‌ این نوع از معامله سریع‌ترین و ساده‌ترین روش است.

• سفارش‌ها stop-limit (دارای حد ضرر)

سفارش‌ها دارای حد ضرر به معامله‌گران‌ این امکان را می‌دهد تا‌ یک کوین را زمانی که به قیمت خاصی رسید، بخرند‌ یا بفروشند.‌ این نوع از سفارش اغلب توسط معامله‌گران حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یکی دیگر از ویژگی‌های خوب صرافی بایننس امنیت آن است.

در صرافی بایننس چندین روش وجود دارند که کاربران آن می‌توانند از سرمایه‌ی خود در برابر هکرها محافظت کنند.

احراز هویت دو عاملی:‌ این ویژگی امنیتی بسیار مهمی است.

درخواست‌های افرادی را که ادعا می‌کنند از طرف سایت “Binance” هستند نادیده بگیرید: هیچ‌کسی از تیم بایننس هرگز از شما درخواست گذرواژه‌‌ یا کدهای”۲“FA را نخواهد کرد. همچنین آن‌ها هرگز از شما نمی‌خواهند تا کوین‌های خود را به‌ یک «حساب امن»‌ یا هر جای دیگری ارسال کنید.

فقط از سایت رسمی “Binance” استفاده کنید: بر روی لینک‌های مربوط به “Binance” در‌ ایمیل‌ یا سایت‌های مختلف کلیک نکنید. “URL” رسمی ““Binance را برای خودتان علامت‌گذاری کنید تا تنها از طریق سایت اصلی معاملات خود را انجام دهید.

از نرم‌افزار آنتی‌ویروس قوی استفاده کنید: حساب “Binance” شما، به همان اندازه که دستگاه شما‌ ایمن است، امنیت دارد. اطمینان حاصل کنید که تمام دستگاه‌هایی که برای دسترسی به‌حساب ““Binance خود از آن‌ها استفاده می‌کنید عاری از هرگونه باگ و ویروس است. تنها کسی که مسئولیت امنیت حساب شما را بر عهده دارد، تنها خود شما هستید.

سرور مجازی بایننس چیست؟

سرور مجازی بایننس،‌یک “وی پی اس”‌یا کامپیوتر شخصی در موقعیت جغرافیایی خارج از‌ ایران می‌باشد که با اتصال به آن کاربران تریدر می‌توانند به معاملات خود در صرافی بایننس بطور کاملا‌ ایمن و بدون نگرانی از مسدود شدن حساب کاربری خود بپردازند. با خرید “وی پی اس” مناسب برای صرافی “Binance“، شما در عمل‌ یک کامپیوتر با سیستم عامل‌های مورد نظر که اغلب از ویندوز استفاده می‌شود را در کشور مورد نظر در اختیار دارید که علاوه بر ترید ارزهای دیجیتال، می‌توانید نرم‌افزارهای جانبی و مورد نیاز خود را بر روی آن نصب نمایید. در‌ این محیط به راحتی می‌توانید مرورگر کروم‌ یا فایرفاکس خود را باز کرده و بدون نیاز به هیچ نرم‌افزار جانبی دیگری وارد حساب کاربری خود در‌این وب‌سایت شوید.

ویژگی‌های “وی پی اس” مناسب برای بایننس

بهترین “وی پی اس” برای بایننس، به سروری گفته می‌شود که علاوه بر داشتن “آی پی” ثابت و موقعیت خارج از کشور‌ ایران، جزو کشورهایی که کاربران در آن نیاز به احراز هویت دارند از جمله: آلمان، آمریکا، فنلاند و… ‌یا کشورهایی که مورد تحریم‌ این صرافی می‌باشند، قرار نگرفته باشد تا ریسک مسدود شدن حساب کاربری را برای افراد تریدر به حداقل برساند. علاوه بر‌این باید از سیستم عامل مناسب ( ویندوز) به علت سهولت کار با آن و سخت‌افزار قوی و قدرتمند، برخوردار باشد تا با حداکثر سرعت بتوان معاملات خود را ثبت کرد. علاوه بر آن پشتیبانی شرکت ارائه‌کننده و بهره‌مندی از استانداردهای جهانی ارائه سرور نیز برخوردار باشد.

آی پی ثابت برای بایننس

از دلایلی که‌ این روزها افراد به دنبال “آی پی” ثابت برای بایننس می‌باشند، محدودیت وب‌سایت ““Binance. com برای کاربران‌ ایرانی می‌باشد که در صورت تشخیص”آی پی”‌ ایران، امکان مسدود‌شدن حساب کاربری معامله‌گر را رقم می‌زند. از جمله راه‌های دور زدن تحریم‌ این صرافی می‌توان به ۲ مورد اشاره کرد:

 • استفاده از “وی پی ان”
 • خرید “وی پی اس” با “آی پی” ثابت

 

بهترین سرور مجازی برای بایننس

به منظور انتخاب بهترین “وی پی اس” برای صرافی بایننس، بهتر است به‌ یک سری نکات از جمله: سرعت بالای سرور، استفاده از استانداردهای جهانی، پشتیبانی ۲۴ ساعته و پاسخ‌دهی سریع، سخت‌افزارهای قدرتمند و میزان رضایت بالای مشتریان از شرکت ارائه‌دهنده، توجه و دقت لازم را داشته باشیم. پیشنهاد ما خرید سرور مجازی بایننس پارس پک به عنوان اولین شرکت ارائه‌کننده خدمات ابری در‌ ایران می‌باشد که تمام پارامتر‌های بالا را در سرویس‌های خود ارائه می‌دهد.

امنیت حساب کاربری

امنیت حساب کاربری شما در‌ این صرافی از نکات بسیار مهمی می‌باشد که نباید از آن غافل شوید، با خرید‌ این “وی پی اس”،‌یک نام کاربری و کلمه عبور به صورت اختصاصی به شما داده می‌شود تا به وسیله آن و نرم‌افزار ریموت دسکتاپ به سرور خود متصل شوید. علاوه بر‌این مورد، نصب ویندوز اورجینال و قابل آپدیت، فایروال‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری قدرتمند و قابلیت اتصال هم زمان‌یک کاربر، از ویژگی‌هایی است که‌ایمنی‌این “VPS” و حساب کاربری شما را تضمین می‌کند.

روش دیگر برای افزایش امنیت حساب کاربری نیز، فعال‌سازی احراز هویت دو مرحله‌ای در‌این وب‌سایت می‌باشد.

با چه دستگاه‌هایی می‌توان به‌این “وی پی اس” متصل شد؟

با توجه نحوه عملکرد افراد تریدر که فعالیتشان محدود به زمان و مکان مشخصی نیست، قابلیت اتصال به “وی پی اس” بایننس بر روی کامپیوتر، لپ تاپ، موبایل و تبلت فراهم شده است که با سیستم عامل‌های: ویندوز، مک، اندروید “و‌ای او اس” می‌توانید می‌توان به راحتی به سرور خود متصل شده و به ترید بپردازید.

برای اتصال به سرور مجازی ترید بایننس  به چه نرم‌افزاری نیاز است؟

جهت  وصل‌شدن به سرور مجازی بایننس، به نرم‌افزارهای ریموت ( اتصال از راه دور) نیاز دارید که در سیستم عامل ویندوز، نرم‌افزار ریموت دسکتاپ بطور پیش فرض نصب شده است و با وارد کردن مشخصاتی که بعد از خرید به شما داده می‌شود از جمله: ‌”آی پی” سرور و کلمه عبور می‌توانید وارد “وی پی اس” خود شوید. بر روی موبایل نیز از همین نرم‌افزارها باید استفاده کرد که بعد از ورود، محیطی شبیه به کامپیوتر شخصی خود دارید و می‌توانید از قابلیت‌های آن استفاده کنید.

از کجا “وی پی اس” ترید تهیه کنیم؟

پیش از خرید “VPS”  باید به‌ یک سری از نکات دقت کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. برای ترید در  صرافی “Binance“،  باید خیالتان از بابت عدم تغییر‌”آی پی” راحت باشد و شرکت ارائه‌دهنده ‌این تضمین را به شما بدهد. نکته‌ی بعدی سرعت مناسب سروری می‌باشد که در اختیار شما قرار می‌گیرد، پس اگر  از سخت‌افزار قوی و قدرتمندی برخوردار نباشد قطعا شما با تاخیر و کندی مواجه می‌شوید که می‌تواند اذیت کننده باشد. استفاده از تیم ساپورت و پشتیبانی لحظه‌ای برای مواقعی که نیاز فوری به راهنمایی دارید نیز از دیگر موارد بسیار مهم می‌باشد که باید به آن توجه لازم را داشته باشید. قیمت سرور مجازی بایننس نیز در کنار تمامی ‌این ویژگی‌ها حائز اهمیت می‌باشد که قیمت “وی پی اس”‌های Binance وب سایت پارس پک، در کنار  ارائه محصولی مناسب و با کیفیت، به نسبت دیگر سایتها بسیار مناسب و اقتصادی می‌باشد.

معرفی زیرشاخه‌های بایننس

 • اکسچنج بایننس


این بخش ابتدایی‌ترین قسمت صرافی بایننس به شما می‌رود که در آن مردم می‌توانند ارزهای دیجیتال خود را به‌صورت مستقیم‌ یا همان پیر تو پیر(P2P)، با هم معامله کنند. فرق معاملات بروکر و اکسچنج در‌ این است که در معاملاتی بروکر، طرف معامله شما خود شرکت است و شما مثل‌ یک فروشگاه خصوصی مجبورید هر قیمتی که شرکت برای شما تعیین کرده معامله کنید.‌ این قیمت می‌تواند بسیار بالاتر از قیمت واقعی (در هنگام فروش به شما)‌ یا بسیار پایین‌تر از قیمت واقعی (در هنگام خرید از شما) باشد. زیرا سود شرکت در اختلاف قیمت خرید و فروش از مشتریان است. اما در معاملات مستقیم‌ یا پیر تو پیر (P2P)، مردم خودشان باهم به معامله می‌پردازند و سود شرکت تنها در کارمزد معاملات است.

اکسچنج بایننس کار را در‌ این‌ جا به پایان نرساند و اکنون برای جذب مشتریان بیشتر با‌ ایجاد شعب مالی جدید در کشورهای مختلف، از انواع واریز و برداشت‌های فیات پشتیبانی می‌کند. به‌عنوان مثال بایننس لیر ‌یعنی کاربران کشور ترکیه می‌توانند با‌ ایجاد حساب کاربری، گذراندن مراحل احراز هویت و معرفی‌ یک حساب بانکی که طرف قرارداد با شرکت بایننس است به‌ صورت مستقیم با لیر حساب خود را شارژ‌ یا از حساب خود لیر برداشت کنند. به‌ این ترتیب دیگر نیاز به تبدیل لیر به دلار‌ یا‌ یورو نداشته وجود ندارد.

 • مارجین بایننس

در حالت خرید عادی (از نوع اکسچنج) هر شخص تنها می‌تواند به اندازه موجودی حساب خود خرید و فروش کند. به‌عنوان مثال برای خرید ۱ بیت‌کوین در قیمت ۲۰ هزار دلار شما باید به اندازه ۲۰ هزار دلار در حساب کاربری خود موجودی داشته باشید. اما با استفاده از قابلیت مارجین بایننس شما می‌توانید بیش اندازه موجودی حسابتان خرید و فروش کنید.


روال کلی کار به‌ این ترتیب است که صرافی بایننس مقداری اعتبار در اختیار شما قرار می‌دهد که با آن بتوانید بیشتر از موجودی حسابتان معامله کنید. اما مراقب باشید که در هیچ حالتی نباید میزان ضرر معاملات شما از میزان موجودی اولیه حسابتان بیشتر شود. در‌ این‌ صورت بایننس موجودی حساب شما را به‌ جای تسویه ضرر حساب برداشت می‌کند. به‌عنوان مثال شما در حساب خود ۱۰۰۰ دلار موجودی دارید. بایننس به شما تا ۳ برابر موجودی حسابتان، اعتبار می‌دهد. اما به‌این شرط که هیچ‌گاه نباید مقدار ضرر معاملات شما از ۱۰۰۰ دلار (موجودی اولیه حساب) بیشتر شود.

هشدار:‌ این کار با‌ این‌ که قدرت سود کردن شما را تا حد زیادی بالا می‌برد، اما ریسک کار را نیز به همان اندازه زیاد می‌کند. توصیه می‌کنیم که بدون آموزش‌های لازم و اطلاعات کافی در‌ این زمینه فعالیت نکنید.

آتی و آپشن در صرافی بایننس


اگر طرفدار معاملات آتی و آپشن در ارزهای دیجیتال هستید باید به شما ‌این مژده را بدهیم که بایننس ‌این خدمات را به نحو کاملا گسترده‌ای در ختیار مشتریان خود قرار داده است. به‌ این ترتیب شما می‌توانید از معاملات آپشن و اختیار خرید و فروش در معاملات ارزهای دیجیتال استفاده کنید.

استخر بایننس (Binance pool)


شرکت بایننس در ماینینگ و استخراج ارزهای دیجیتال نیز فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام داده است. به همین منظور با‌ ایجاد استخرهای متعدد‌ این امکان را برای ماینرهای مختلف فراهم کرده تا بتوانند با وصل شدن به استخرهای بایننس، مقدار بیشتری کوین ماین کنند.

صندوق تامین نقدینگی بایننس (Liquid Swap)

بایننس به کسانی که معاملات مارجین انجام می‌دهند، اعتبار اعطا می‌کند.‌ این اعتبار در قالب اهرم‌ یا همان لوریج (leverage) در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. اما مساله‌ این‌جا است که برای معتبر بودن معاملات باید‌ این اهرم پشتوانه داشته باشد. در‌ اینجا شما می‌توانید مبلغ پشتوانه لازم برای اهرم معامله‌گران را از طریق استخر بایننس در اختیار معامله‌گران قرار دهید و بابت‌ این‌ کار سود دریافت کنید.

دریافت سود بایننس (Binance earn)

 پروژه کسب سود بایننس‌ یک راه حل برای سرمایه‌گذاری مشترک با بایننس و کسب سود از‌ این طریق است. در‌ این حالت بایننس پروژه‌های مختلف وارد مشارکت می‌شود و سرمایه‌ این کار را از طریق علاقه‌مندان و سرمایه‌گذاران ‌این حوزه تامین می‌کند. به‌ این ترتیب هم بایننس سود می‌کند و هم سرمایه‌گذار.

پروژه‌ها در قالب زیرشاخه‌هایی با سود متغیر (flexible terms) و سود ثابت (fixedterms) و در قالب نام‌های مختلفی مثل لانچ‌پد (Launchpad)، لانچ‌پول (Launchpool) و. . . تعریف می‌شوند.

همچنین شما می‌توانید در‌ این بخش کوین‌های (pos) خود را استیک کرده و هم‌زمان با نگهداری آن‌ها سود کسب کنید. البته‌ این‌ کار در اکسچنج‌ها و صرافی‌های آنلاین به دلایل امنیتی توصیه نمی‌شود.

وام‌دهی ارزهای دیجیتال بایننس (Binance cryptoloans)

این کار در ازای گرو گذاشتن مبلغی سرمایه به جهت تضمین بازپرداخت مبلغ وام صورت می‌پذیرد.

نحوه کار بسیار ساده است. تنها کافی است بعد از ورود به حساب کاربری خود، از منوی “finance” گزینه ““crypto loans را انتخاب کنید. سپس در جدول مقابل مقدار و نوع وامی که قصد دارید دریافت کنید را وارد کنید تا به شما مبلغی که به‌ عنوان وجه تضمین نیاز دارید به شما نمایش داده شود.‌ این مبلغ تا زمان تسویه کردن وام در حساب بایننس مسدود می‌شود. در ادامه مدت زمان وام خود (حداقل ۷ روز و حداکثر ۹۰ روز) را انتخاب کنید. در اتنها با تائید شرایط و قوانین گزینه “borrow” را انتخاب کنید تا عملیات وام‌دهی به‌صورت اتوماتیک انجام شود.

در عکس زیر مقدار سود و بازپرداخت ‌یک وام ۱۰۰ دلاری را در بازه زمانی ۹۰ روزه مشاهده می‌کنید.

لازم به ذکر است که در صرافی بایننس شما می‌توانید هم وام بگیرید و هم دارایی‌های خود را به دیگران وام بدهید. اما نرخ دریافت سود از وام‌دهی به دیگران به مراتب بسیار پایین‌تر از حالت وام گرفتن است.

شتاب دهنده بایننس (Binance accelerator)

شبکه بلاک‌چین بایننس برای توسعه پروژه‌های روی شبکه خود هر چند وقت ‌یکبار برای علاقه‌مندان و توسعه‌دهندگان حوزه بلاک‌چین مسابقه برگزار می‌کند. به‌ این ترتیب که تمامی شرکت‌کنندگان پروژه‌های بلاک‌چینی خود را برای لابراتوار بایننس می‌فرستند. سپس بایننس بهترین پروژه‌ها را اعلام می‌کند. اما جایزه‌ این پروژه‌های برنده ‌این است که خود صرافی بایننس به‌عنوان سرمایه‌گذار اصلی از پروژه‌ها حمایت می‌کند.‌ این بخش می‌تواند برای استارتاپ‌های کوچک به جهت دیده شدن بسیار کمک کننده باشد.

IEO بایننس

عرضه‌های اولیه‌ یکی از پر حاشیه‌ترین مباحث در ارزهای دیجیتال به شمار می‌آیند. کلاهبرداری‌های زیادی در درقالب‌ ایده‌های خلاقانه و جدید با برگزاری “ICO” در دنیا انجام شده است. بایننس برای کوتاه کردن دست شیادان و کلاهبرداران در‌ این بخش اقدام به احراز هویت پروژه‌های جدید در قالب “IEO” می‌کند. شما می‌توانید پروژه خود را در سایت بایننس ثبت کنید و پس از گذراندن مراحل احراز هویت و ارائه سند و مدرک برای اثبات پروژه خود برگزاری “IEO” آن را به جهت جمع‌آوری سرمایه اولیه برای راه‌اندازی پروژه به بایننس بسپارید.

تراست والت بایننس (trust wallet)

تراست والت ‌یکی از پروژه‌های استارتاپ در صرافی بایننس بود که بعدها با سرمایه‌گذاری بایننس، مالکیت آن به‌ این شرکت انتقال‌ یافت. تراست والت ‌یک کیف پول مولتی کوین برای نگهداری ارزهای دیجیتال است.‌ این کیف پول به‌ صورت غیرمتمرکز عمل می‌کند و گزینه خوبی برای نگهداری امن ارزهای دیجیتال به‌ حساب می‌آید.

مزایای صرافی بایننس

 • اگر شما به دلیل مشغله‌ی کاری خود دائماً در حال حرکت هستید، برنامه تلفن همراه بایننس ممکن است برای شما مناسب باشد.‌ این برنامه با سیستم‌ عامل‌های “iOS” و ““Android سازگار است، بنابراین تقریباً هرکسی می‌تواند از هر نقطه معاملات خود را انجام دهد و‌ یا حساب کاربری خود را کنترل کند.
 • سایت بایننس حق انتخاب زیادی از ارزهای دیجیتال قابل معامله را به شما ارائه می‌دهد.
 • صرافی بایننس دارای ارز دیجیتال مختص به خود (BNB) است که‌ این می‌تواند برای کاهش هزینه‌های معاملاتی و نقدینگی کلی در “Binance” کمک‌کننده باشد.
 • حجم معاملات بالای آن نسبت به صرافی‌های دیگر و پشتیبانی از بیشتر ارزهای دیجیتال نیز از مزایای دیگر بایننس است.
 • صرافی Huobi Global‎

صرافی ارز دیجیتال Huobi‌ یک از بزگترین صرافی‌ها در آسیا است. ‌این صرافی از سال ۲۰۱۳ فعالیت می‌کند و با هدف جایگزینی ارز فیات به‌ یک ارز دیجیتال امن برای مردم جهان تاسیس شد. 
شرکت هوبی فقط در چین فعالیت داشت، اما بعد‌ها فعالیت‌های خود را در سراسر جهان گسترش داد. ‌این وب‌سایت از نظر حجم معاملات روزانه در بازار در جایگاه سوم قرار داشت. 
صرافی هوبی با‌ایجاد‌یک پلتفرم معتبر که اعتبار آن از زمان تأسیس در حال افزایش است و به‌ یک صرافی مشهور در دنیای ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. 

چگونه‌یک حساب کاربری در صرافی Huobi‌ ایجاد کنیم؟

• به وب‌سایت Huobi مراجعه کنید. 
• کشور خود را از فهرست کشویی انتخاب کنید، آدرس‌ایمیل، شماره تلفن و رمز ورود خود را وارد کنید. 
• با قوانین و شرایط سایت موافقت کنید. 
• در آخر روی Sign Up کلیک کنید. 
با انجام‌ این مراحل ساده، حساب معاملاتی شما به راحتی‌ ایجاد می‌شود. برای تأیید حساب یک کد از آدرس‌ ایمیل رسمی شرکت در‌ ایمیل ثبت شده خود دریافت خواهید کرد. به سادگی کد را در قسمت مورد نیاز کپی و جایگذاری کنید تا حساب شما تأیید شود. 

تأیید حساب کاربری در صرافی هوبی

پس از‌ ایجاد‌ یک حساب کاربری برای تأیید مراحل زیر را دنبال کنید:
• وارد حساب کاربری خود شوید
• روی گزینه پروفایل در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. 
• در منوی کشویی روی “”Verification، کلیک کنید. 
• ملیت، شماره شناسنامه، نام و نام خانوادگی و عکس شناسنامه خود را در کادر مورد نظر وارد کنید. 
• برای درخواست تأیید حساب خود، روی دکمه “Verify” کلیک کنید. 
• ظرف ۲۴ ساعت‌ ایمیلی از “”Huobi برای تأیید اعتبار خود دریافت خواهید کرد. ‌این زمان مشخص نیست و به دلیل مانع در روند تأیید برای برخی از کاربران بیشتر طول می‌کشد. 

دو سطح تأیید در وب‌سایت صرافی ارز دیجیتال “”Huobi وجود دارد:

سطح ۱: تأیید نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره تلفن، آدرس و محل سکونت
سطح ۲: عکس سلفی با کارت شناسایی

صرافی ارز دیجیتال هوبی چگونه کار می‌کند؟


کلمه “”Huobi به معنای ارز است. ‌این صرافی از خیلی سال قبل فعالیت می‌کند و از نظر حجم معامله و نقدینگی در ۳ صرافی برتر جهان قرار گرفته است. 
به عنوان مثال برای خرید بیت‌کوین در “”Huobi Global باید مراحل زیر را دنبال کنید:
• با حساب کاربری خود وارد شوید. 
• بر روی “Buy Crypto” در بالا سمت چپ کلیک کنید. 
• رمز ارزی که می‌خواهید با آن پرداخت کنید را مشخص کرده و سپس “Bitcoin” را انتخاب کنید. 
• فقط می‌توانید از کارت اعتباری استفاده کنید. 
• در صفحه سفارش روش و مبلغ پرداخت را تأیید کنید و سفارش را با کلیک روی “”Go to simplex انجام دهید. 
• داده‌های کارت اعتباری و برخی اطلاعات شخصی خود را پر کنید و سفارش خود را ادامه دهید. 
• “Simplex” مقدار بیت‌کوین خریداری شده را به حساب “”Huobi شما ارسال می‌کند. 

راهنمای معامله کردن در Huobi:

• با حساب کاربری خود وارد شوید. 
• مطمئن شوید که بودجه کافی در حساب خود دارید. 
• بر روی “Exchange” کلیک کنید و جفت رمز ارز معاملاتی مورد علاقه خود را مانند BTC/USDT انتخاب کنید. 
• به پایین بروید و از بین بازار‌ یا سفارش محدود (Limit order)‌یکی را انتخاب کنید (سفارش بازار بلافاصله اجرا می‌شود و سفارش محدود باید توسط فروشنده تکمیل شود). 
• مقدار کوینی که قصد خرید آن را دارید، وارد کنید و سفارش دلخواه خود را انتخاب کنید. 
• روی “”Buy BTC کلیک کنید. 
تمام ارزهای خریداری شده هنگام پر شدن سفارش به حساب شما واریز می‌شوند. پس از خرید ارز دیجیتال می‌توانید با کلیک بر روی دکمه “Balance” در گوشه سمت راست بالای صفحه در دسترس بودن دارایی خود را بررسی کنید. 
هنگامی که می‌خواهید سود خود را پس بگیرید، می‌توانید به “Balance” بروید و روی واریز و برداشت کلیک کنید. 
از لیست ارزهای دیجیتال ارزی را که می‌خواهید برداشت کنید انتخاب کرده و دکمه برداشت را در کنار نام دارایی دیجیتال انتخاب کنید. آدرس کیف پول مورد نظر برای برداشتن کوین را وارد کرده و روی دکمه برداشت در پایین صفحه کلیک کنید. با توجه به نوع هر رمز ارزی انتقال ارز طی ۵ تا ۳۰ دقیقه انجام می‌شود. 

کارمزد در صرافی Huobi چقدر است؟

صرافی Huobi بابت معاملات در‌این پلتفرم، کارمزدی دریافت می‌کند. کارمزد مبادلات کمتر از ۵ میلیون دلار هم برای سفارش‌گذار (Maker) و هم برای سفارش‌بردار (Taker) در‌این صرافی ۰/۰۲ است. کارمزد معاملات بیش از ۳۰۰ میلیون دلار، برای Makerها ۰/۰۱۵ و برای Takerها ۲۵% است. اگر هوبی توکن دارید، در کارمزد تخفیف خواهید گرفت. 
معامله در صرافی ارز دیجیتال بایننس (Binance) ارزان‌تر است. وقتی بایننس کوین (BNB) را نگهداری می‌کنید، ۲۵٪ تخفیف خواهید گرفت، بنابراین فقط ۰٫۰۷۵ کارمزد پرداخت می‌کنید. 

آیا صرافی ارز دیجیتال هوبی امن است؟

یکی از خدمات امنیتی و حفاظت از دارایی کاربران که صرافی ارز دیجیتال Huobi ارائه می‌دهد؛ ذخیره ۲۰ هزار بیت‌کوین به عنوان نوعی بیمه برای جبران خسارت وارد شده است و‌ یکی از بهترین خدمات‌ این پلتفرم برای کاربران محسوب می‌شود. در صورت بروز هرگونه اتفاق از جمله هک در‌ این وب‌سایت کاربران می‌توانند کوین‌های از دست رفته خود را پس بگیرند. 
پلتفرم هوبی‌این نوآوری (ذخیره ۲۰ هزار بیت‌کوین) برای حمایت از سرمایه‌ی کاربران را ارائه می‌دهد که در بسیاری از صرافی‌های مبتنی بر‌ اینترنت موجود نیست. ‌این ویژگی به‌ این معنی است که ۲۰٪ از سود خالص معاملات سالانه برای صرف بازخرید هوبی توکن می‌شود. 
Huobi Global اقدامات امنیتی و مطمئن را بر روی پلتفرم خود اجرا کرده است. ‌این پلتفرم مبلغ زیادی را صرف‌ این اقدام امنیتی کرده است. تقریباً ۹۸٪ از ارز‌های دیجیتال در کیف پول‌های سرد امن ذخیره می‌شوند. 
علاوه بر‌ این صرافی هوبی احراز هویت دو عاملی (۲FA)،‌ ایمیل و پیام را در تلفن هوشمند شما ارائه می‌دهد. 
تیم امنیتی صرافی Huobi به صورت ۲۴/۷ کیف پول‌ها را کنترل می‌کند تا در صورت بروز هرگونه هک‌ یا نقض سیستم به موقع بتوانید اقدامات لازم را انجام دهید. 

قابلیت‌های صرافی ارز دیجیتال هیوبی

این صرافی‌ یک ابتکار ارائه داده و آن‌ ایجاد‌ یک صندوق محافظت از دارایی‌های کاربران است که ۲۰% از درآمد خالص آن از‌ ترید سالانه جهت بازخرید توکن‌های Huobi که ارز بومی‌ این صرافی است مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین‌ این صرافی سرویسی بنام “”Huobi Security Reserve نیز دارد. در واقع هیوبی جهت تامین امنیت بیشتر دارایی‌های کاربران خود قصد دارد تا بیست هزار بیت‌کوین را جهت بیمه ذخیره کند. ‌این اقدام پیشگیری کننده به هیوبی کمک می‌کند که در صورت هر‌ گونه هک شدنی در‌ آینده دارایی‌های کاربران خود را پس دهد. 
علاوه بر امنیت بالا صرافی ارز دیجیتال Huobi از امکانات بی‌شماری نیز برخوردار است که می‌تواند نیازهای هر کاربری چه تازه‌کار و چه ‌تریدر حرفه‌ای را تأمین کند. 
← کیف پول
صرافی ارز دیجیتال هیوبی برای تمام کوین و توکن‌هایی که پشتیبانی می‌کند و به کاربران اجازه‌ی‌ ترید آن‌ها را می‌دهد، والت‌هایی را طراحی کرده است. هر کاربر برای هر رمز ارز خود یک کیف پول مستقل دارد و آدرس عمومی و خصوصی آن نیز فقط در اختیار خودش قرار خواهد گرفت. 
← کارمزد تبادل
Huobi در هر معامله‌ای که با حجمی کمتر از ۵ میلیون دلار انجام می‌شود، هم برای سفارش‌گذار و هم برای سفارش‌بردار ارز کارمزد ۰٫ ۲ درصدی را تعیین کرده است. ‌این کارمزد در معامله‌هایی به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار‌ یا فراتر از آن برای سفارش‌گذار به ۵۱۰٫۰ درصد و برای سفارش‌بردار به ۲۵٫۰ درصد کاهش پیدا می‌کند. 
← برداشت از حساب و سپرده‌ها
هیوبی گلوبال برای برداشت از حساب و سپرده‌ها از ارز فیات پشتیبانی نمی‌کند. ‌این اکسچنج فقط سپرده‌های ارز دیجیتال را می‌پذیرد و امکان برداشت رمز‌ارزها را برای کاربران فراهم می‌کند. البته‌ این صرافی دارای امکان معامله‌ی ارز فیات هم هست که در آن برخی از کوین‌ها مانند بیت‌کوین “BTC”، اتریوم “”ETH و ریپل”XRP”  را می‌توان توسط کارت‌های اعتباری خریداری کرد. برای سپرده‌ها‌ یا برداشت از حساب هیچ کارمزدی تعیین نشده است. واریز و برداشت ظرف چند دقیقه انجام می‌شود و هر چند میزان تأییدیه‌ها بسته به نوع رمز ارز متفاوت است. علاوه بر‌ این محدودیت برداشت از حساب نیز بر اساس ارزهای دیجیتال مختلف متفاوت است مگر آنکه هویت شما در‌ این صرافی تائید شده باشد. 
← احراز هویت مشتری (KYC)
استفاده از صرافی ارز دیجیتال Huobi لزوماً به احراز هویت مشتری (KYC) نیازی ندارد. اگرچه کاربران برای معاملاتی با حجم بالا و البته بازگشایی محدودیت‌های برداشت از حساب، باید احراز هویت شوند. 
← اپلیکیشن Huobi
این صرافی ارز دیجیتال همچنین دارای‌ یک اپلیکیشن است که می‌تواند ‌ترید برای کاربران را آسان‌تر کند. ‌این اپلیکیشن برای پلتفرم‌های ویندوز، مک، اندروید و “”iOS در دسترس است. 

جایگاه صرافی هوبی (Huobi)

‌این صرافی از نظر حجم و نقدینگی در شمار ۳ صرافی برتر جهان قرار گرفته بود؛ اما در‌یکی دو سال اخیر با ورود صرافی‌های جدید هیوبی رتبه خود را از دست داده و در حال حاضر در میان ۱۰ صرافی برتر جهان قرار گرفته است. البته با به روزرسانی‌ها و پیشرفت‌های اخیر خود توانسته مجددا در میان ۳ صرافی رمزارز برتر دنیا پس از صرافی‌های بایننس و کوین بیس قرار گیرد. 

آموزش ‌ترید کردن در صرافی هیوبی

برای ‌ترید ارز دیجیتال در صرافی هوبی مراحل زیر را دنبال کنید:
• وارد حساب کاربری خود شوید. 
• مطمئن شوید که موجودی کافی برای‌ ترید ارز دیجیتال، در حساب خود دارید. 
• روی گزینه “”Exchange کلیک کنید و جفت معاملاتی مورد نظرتان را (به عنوان مثال: BTC/USDT) انتخاب نمایید. 
• به بخش پایینی صفحه بروید و بین گزینه‌های مارکت و سفارش محدود ‌یکی را انتخاب کنید. 
• ثبت سفارش از طریق مارکت بلافاصله انجام می‌شود. 
• سفارش محدود باید توسط ‌یک فروشنده، قبول و انجام شود. 
• مقدار رمزارز مورد نظر و نحوه ‌ترید را انتخاب کنید. 
• روی “Buy BTC” کلیک کنید. 

خرید ارز از صرافی هوبی

برای خرید بیت‌کوین در “”Huobi Global باید مراحل زیر را دنبال کنید:
• وارد حساب کاربری خود شوید. 
• گزینه “Buy Crypto” را در قسمت بالا سمت چپ سایت، انتخاب کنید. 
• نحوه پرداخت هزینه خرید رمز ارز را انتخاب کنید. (برای خرید ارز از صرافی هیوبی فقط می‌توانید از کارت‌های اعتباری استفاده کنید).
• در صفحه سفارش روش و مبلغ پرداخت را تأیید کنید و با کلیک رویGo to” “simplex به مرحله بعد بروید. 
• اطلاعات کارت اعتباری و شخصی خود را وارد و سفارش خود را ثبت کنید. 
• “Simplex” بیت‌کوین را به حساب Huobi شما ارسال می‌کند. 
• بعد از خرید ارز دیجیتال، می‌توانید با کلیک روی گزینه “”Balance، موجودی حسابتان را مشاهده کنید. 

نحوه برداشت از صرافی هوبی

برای برداشت از صرافی باید وارد بخش “Balances” شوید و روی گزینه‌های “Deposit” و “Withdraw” کلیک کنید. از میان رمزارزهایی که در کیف پول ‌این صرافی دارید، ارز مورد نظرتان را انتخاب و روی دکمه “Withdraw” کنار اسم رمزارز کلیک کنید. سپس آدرس کیف پول را وارد و روی گزینه برداشت در بخش پایینی صفحه کلیک کنید. بسته به رمز ارز انتخاب شده برداشت از حساب بین ۵ الی ۳۰ دقیقه زمان می‌برد. 

مزایا و معایب صرافی هوبی

• بیش از ۶ سال تجربه در زمینهٔ ارائه خدمات ارزهای دیجیتال از سال ۲۰۱۳
• کارمزد ثابت ۲۰ درصد و دریافت تخفیف برای خرید و نگهداری توکن Huobi
• پشتیبانی از بیش از ۲۰۰ رمزارز
• امکان پرداخت با کارت‌های بین‌المللی مانند ویزا کارت
• دارای برنامه تلفن همراه برای سیستم عامل‌های “”iOS و “”Android
• معاملات اهرم ۵ برابری
• پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته
• دارای ساختار غیرمتمرکز و ‌ایمن در برابر حملات هکرها (بیش از ۹۸ درصد از منابع مالی ‌این صرافی در کیف پول‌های محافظت شده چندلایه ذخیره می‌شود).

ثبت نام در صرافی هیوبی

ثبت نام و ساخت اکانت در صرافی Huobi کار ساده‌ای است و تنها چند دقیقه زمان از شما می‌گیرد. برای‌ ایجاد حساب رایگان در Huobi مراحل ساده زیر را دنبال کنید:
• به وب‌سایت رسمی Huobi مراجعه کنید. 
• ملیت خود را از فهرست کشویی انتخاب کنید و آدرس‌ ایمیل ‌یا شماره تلفن و رمز ورود خود را وارد نمایید. 
• با شرایط و قوانین سایت اعلام موافقت کنید. 
• روی گزینه ثبت نام کلیک کنید. 
• با انجام مراحل ساده فوق حساب شما‌ ایجاد می‌شود. برای تأیید حساب، یک کد از آدرس‌ ایمیل رسمی شرکت به ‌ایمیلی که وارد کردید ارسال می‌شود. کد دریافتی را کپی و در قسمت مورد نیاز جای‌گذاری کنید تا حساب شما تأیید شود. 

نحوه وریفای حساب کاربری در صرافی هیوبی

بعد از‌ ایجاد حساب برای دسترسی به تمام امکانات صرافی هیوبی باید حساب خود را وریفای کنید. برای انجام‌ این کار، مراحل زیر را دنبال کنید:
• وارد حساب کاربری خود شوید. 
• روی نماد پروفایل خود که در گوشه بالا سمت راست صفحه قرار دارد، کلیک کنید. 
• در منوی کشویی، روی گزینه “Verification” کلیک کنید. 
• اطلاعاتی شامل ملیت، شناسنامه، نام و نام خانوادگی و عکس شناسنامه را وارد کنید. 
• روی گزینه وریفای حساب کاربری، کلیک کنید. 
• ظرف مدت زمان ۲۴ ساعت پاسخی از Huobi درباره تأیید حساب کاربری دریافت خواهید کرد. در برخی موارد ممکن است به دلیل ازدیاد درخواست‌ها این زمان طولانی‌تر شود. 

برای تأیید حساب کاربری ۲ حالت وجود دارد:

 • سطح کاربری ۱
 • سطح کاربری ۲
برای وریفای کردن حساب کاربری در سطح ۱: فقط باید نام و نام خانوادگی رسمی و ثبت شده، تاریخ تولد، شماره تلفن، آدرس محل سکونت و ۴ رقم آخر شماره تأمین اجتماعی خود را وارد کنید. 
برای تأیید حساب خود در سطح ۲: باید ‌یک عکس سلفی در حالی که شناسنامه خود را در کنار صورت خود نگه داشته‌اید، ارائه دهید. 
توجه داشته باشید که با توجه به تحریم‌ها کاربران‌ ایرانی نمی‌توانند با مدارک‌ ایرانی در‌ این صرافی احراز هویت کنند و‌ یا با‌ “آی پی‌” ایران در‌این صرافی فعالیت کنند.
 

آیا صرافی هیوبی مطمئن است؟

صرافی از طرح “۲۰”K Bitcoins برای پشتیبانی و بیمه سرمایه کاربران استفاده می‌کند. در واقع، با استفاده از‌این بیمه، اگر هر گونه اختلالی در عملکرد صرافی به وجود‌ آید و سرمایه کاربران از دست برود صرافی موظف به پرداخت کل وجه سرمایه‌گذاران است. 
صرافی هیوبی از اقدامات امنیتی مختلفی برای افزایش امنیت پلتفرم خود استفاده کرده است. جالب است بدانید که در چند سال گذشته، صرافی هیوبی برای اطمینان از عملکرد خود چندین آزمایش امنیتی را با موفقیت پشت سر گذاشته و بودجه زیادی برای بهبود امنیت زیرساخت‌ها در نظر گرفته است. 
با استفاده از قابلیت ۲FA برای هر بار ورود و انجام‌ تراکنش‌های مختلف یک کد تأیید به‌ ایمیل ‌یا تلفن همراه شما ارسال می‌شود. 
۹۸ درصد از سرمایه ‌این صرافی، در کیف پول‌های سرد مطمئن و چندلایه‌ای، ذخیره می‌شود. 

مزایا و معایب صرافی ارز دیجیتال هیوبی

مزایا:
• یک پلتفرم قابل تحسین برای معاملات
• پشتیبانی از بیش از ۱۰۰ کوین و توکن
• امنیت سایبری با سطح بالا
• پشتیبانی قدرتمند از مشتریان
معایب: 
• فقدان پشتیبانی از موجودی و برداشت از حساب به صورت ارز فیات
• فرآیند ثبت نام نسبتاً طولانی‌تر از رقبا
• از استیبل کوین‌های زیادی پشتیبانی نمی‌کند. تنها استیبل کوینی را که پوشش می‌دهد تتر (USDT) است. 

ارسال دیدگاه

آخرین مطالب