شنبه الی پنجشنبه: 9:00 - 15:00
آموزش سرمایه‌گذاری و ترید ارزهای دیجیتال
0935-222-2675
با ما تماس بگیرید
دفتر مرکزی
مشهد- بین فکوری ۸ و ۶
info@digilearncenter.ir
با ما در ارتباط باشید!

قدمی مثبت برای بیت‌کوین؛ صندوق ETF شرکت‌های بیت‌کوین محور تایید شد.

خانه - اخبار - قدمی مثبت برای بیت‌کوین؛ صندوق ETF شرکت‌های بیت‌کوین محور تایید شد.

قدمی مثبت برای بیت‌کوین؛ صندوق ETF شرکت‌های بیت‌کوین محور تایید شد.

قانون‌گذاران در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) نزدیک‌ترین مورد به صندوق بیت‌کوین قابل معامله در بورس (ETF) را به تایید رساندند. این صندوق ETF به طور غیرمستقیم با بیت‌کوین سروکار خواهد داشت و امکان سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی که به نحوی با بیت‌کوین مرتبط‌اند را فراهم می‌کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا صندوق قابل معامله بورس (ETF) «انقلاب صنعت رمز ارز» شرکت وولت ایکویتی (Volt Equity) را تایید کرده است. این صندوق دسترسی سرمایه‌گذاران مختلف به شرکت‌هایی که به بیت‌کوین دسترسی دارند را فراهم می‌نماید.

بر اساس پرونده موجود در کمیسیون بورس، صندوق قابل معامله در بورس Volt Equity که روز سه‌شنبه تایید شد، شرکت‌های موسوم به انقلاب صنعت بیت‌کوین (Bitcoin Industry Revolution Companies) را دنبال خواهد کرد. این عنوان به شرکت‌هایی اطلاق می‌شود که اکثر دارایی خود را به بیت‌کوین اختصاص داده‌اند. این شرکت‌ها همانطور که گفته شد یا اکثر دارایی خالص خود را به‌صورت بیت‌کوین ذخیره کرده‌اند و یا بیشتر درآمد خود را از استخراج، وام‌دهی و تراکنش‌های بیت‌کوین به دست می‌آورند.

گفتنی است ۸۰٪ از بودجه این صندوق به این شرکت‌ها اختصاص داده می‌شود و این ETF در بورس اوراق بهادار نیویورک Arca با نماد BTCR به فعالیت خواهد پرداخت.

قانون‌گذاران آمریکایی سال‌هاست در حال بررسی تصویب اولین ETF بیت‌کوین خود هستند. جمعه گذشته، کمیسیون بورس و اوراق بهادار اعلام کرد که تصمیم‌گیری در رابطه با تایید ۴ صندوق ETF را به مدت ۴۵ روز به تعویق خواهد انداخت. با این تعویق، تصمیم‌گیری در رابطه با صندوق‌های  Global X Bitcoin Trust، Valkyrie XBTO Futures Fund، WisdomTree Bitcoin Trust و Kryptoin Bitcoin به ترتیب به ۲۱ نوامبر، ۸، ۱۱ و ۲۴ دسامبر موکول خواهد شد.

کمیسیون بورس آمریکا تایید ۴ صندوق ETF بیت‌کوین را به تعویق انداخت.

برخلاف سایر صندوق‌های ETF‌ای که درخواست خود را به کمیسیون بورس ارسال کرده‌اند، صندوق سرمایه‌گذاری Volt Equity با قیمت بیت‌کوین کاری ندارد و به طور مستقیم این دارایی را نگهداری نمی‌کند. در عوض، این صندوق، امکان سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی را که به نحوی با بیت‌کوین سروکار دارند و فعالیت آنها با این رمز ارز مرتبط است را فراهم می‌کند. بنابراین، می‌توان Volt Equity را نزدیک‌ترین مورد به صندوق ETF بیت‌کوین برای سرمایه‌گذاران آمریکایی قلمداد کرد.

گمانه‌زنی‌ها در رابطه با تصویب ETF توسط کمیسیون بورس بسیار زیاد است. البته ممکن است این صندوق با کمی تغییر به تصویب برسد. به گفته اریک بالچوناس (Eric Balchunas)، تحلیلگر بلومبرگ، در حالی که کمیسیون بورس همچنان به بررسی در رابطه با تصویب صندوق‌های ETF بیت‌کوین ادامه می‌دهد، معادل فیوچرز آن ممکن است در هفته‌های آینده تصویب شود.

خوش‌بینی‌ها پیرامون تصویب احتمالی صندوق ETF توسط کمیسیون بورس ممکن است به افزایش چشمگیر قیمت بیت‌کوین در اوایل این هفته کمک کرده باشد. بزرگترین رمز ارز بازار روز چهارشنبه به ۵۵۰۰۰ دلار افزایش یافت و ارزش بازار آن بار دیگر قله یک تریلیون دلاری را فتح کرد.

تصمیم‌گیری کمیسیون بورس در رابطه با ETF بیت‌کوین در مقایسه با همتایان کانادایی خود بسیار آهسته است. قانون‌گذاران کانادا تاکنون سه صندوق قابل معامله در بورس Purpose، Evolve وCI Galaxy را به تصویب رسانده‌اند که دارایی‌های تحت مدیریت صندوق Purpose از ماه فوریه تا بدین جای کار به ۱.۵۱ میلیارد دلار رسیده است.

ارسال دیدگاه

آخرین مطالب