شنبه الی پنجشنبه: 9:00 - 15:00
آموزش سرمایه‌گذاری و ترید ارزهای دیجیتال
0935-222-2675
با ما تماس بگیرید
دفتر مرکزی
مشهد- بین فکوری ۸ و ۶
info@digilearncenter.ir
با ما در ارتباط باشید!

کانال قیمتی

خانه - تحلیل تکنیکال - کانال قیمتی

کانال قیمتی

کانال قیمتی

گاهی اوقات قیمت بین دوتا روند موازی قرار می‌گیرد و در آن بازه نوسان می‌کند، به ‌این خطوط موازی کانال قیمتی و ‌یا به اختصار کانال گفته می‌شود. پس زمانی که از تکنیک روند استفاده می‌کنید می‌توانید از کانال نیز استفاده بکنید.

رسم کانال

رسم کردن‌ این کانال کار ساده‌ای بوده و نیاز به مهارت بالایی ندارد، کافی است دو تا خط روند موازی رسم کنید. همانطور که می‌دانید برای رسم خطوط روند به سه نقطه نیاز داریم.

اعتبار کانال

مواردی که گفتیم باعث اعتبار خطوط روند می‌شوند و در کانال قیمتی نیز تاثیر دارند؛ هرچه طول مدت کانال طولانی‌تر باشد، هرچه تعداد دفعات برخورد با خطوط کانال بیشتر باشد، اعتبار بیشتری به کانال قیمتی خواهند داد.

کانال‌های صعودی

در کانال‌های صعودی اگر شاهد شکسته شدن خط بالایی باشیم به معنی ادامه دادن شدید روند می‌باشد ولی اگر شاهد شکسته شدن خطوط پایینی باشیم به معنی‌ ایجاد تغییر‌های مهمی در روند خواهد شد.

هرگاه نمودار در کانال‌های صعودی در رسیدن به خط بالایی ناتوان شد به معنی آن می‌باشد که به زودی خط پایینی خواهد شکست و ممکن است روند تغییر کند.

کانال‌های نزولی

همچنین در کانال‌های نزولی اگر قیمت در رسیدن به خط پایینی ناتوان بود به ‌این معنی است که روند در حال تغییر است و قیمت بزودی خط بالایی را خواهد شکست و همچنین اگر قیمت در رسیدن به خط بالایی ناتوان ماند به معنی ادامه شدید روند نزولی خواهد بود.

ناتوانی کانال

به صورت کلی قیمت هر گاه در رسیدن به خطوط بالایی و پایینی ناتوان ماند به معنی تغییراتی در نمودار می‌باشد که در هر مورد متفاوت است و باید معامله‌گران دقت لازم را داشته در‌ این مواقع داشته باشند.

شکسته‌شدن کانال

هرگاه خطوط کانال شکسته شود افت ‌یا رشد قیمت در ابتدا تقریبا به‌ اندازه‌ی عرض کانال خواهد بود، به‌ این معنی که در همان لحظه اول قیمت اگر روند نزولی را به امید رشد شکسته است به‌ اندازه عرض کانال صعود خواهد کرد و سپس روند خود را که ممکن است صعودی‌ یا نزولی باشد، ادامه می‌دهد.

کلام آخر

کانال‌های قیمتی تفاوت چندانی با خطوط روند نداشته و تقریبا ‌یکسان هستند، هدف از معرفی کانال قیمتی در‌اینجا نیز همین نزدیکی و کاربرد‌ این کانال‌ها در شکل‌گیری الگو‌ها می‌باشد. در ادامه کاربرد‌های بیشتری از کانال‌ها را خواهیم داشت.

ارسال دیدگاه

آخرین مطالب