شنبه الی پنجشنبه: 9:00 - 15:00
آموزش سرمایه‌گذاری و ترید ارزهای دیجیتال
0935-222-2675
با ما تماس بگیرید
دفتر مرکزی
مشهد- بین فکوری ۸ و ۶
info@digilearncenter.ir
با ما در ارتباط باشید!

ارز دیجیتال الروند (EGLD)

خانه - ارزدیجیتال - ارز دیجیتال الروند (EGLD)

ارز دیجیتال الروند (EGLD)

ارز دیجیتال الروند (Elrond)

ارز دیجیتال الروند یک شبکه بلاک‌چین جدید است که‌ از طریق مکانیسم الگوریتم اثبات سهام به صورت غیرمتمرکز فعال است. این مکانیسم باعث از بین بردن اتلاف انرژی می‌شود. 
بلاک‌چین ارز دیجیتال الروند در نظر دارد مشکل مقیاس‌پذیری بلاک‌چین و ‌هزینه بالای بلاک‌چین‌های قبلی را برطرف کند؛ همچنین شبکه الروند با تمرکز زیاد بر امنیت، برای اطمینان از مقاومت در برابر مشکلات امنیتی مانند حمله Sybil ساخته شده است. توکن EGLD توکن اختصاصی شبکه ارز دیجیتال الروند است. 
شبیه‌سازی‌های اولیه و نتایج تست نت (testnet) نشان می‌دهد که سرعت عملکرد شبکه ارز دیجیتال الروند از متوسط سرعت شبکه ویزا نیز فراتر رفته است و در مقایسه با بلاک‌چین‌های موجود سرعت بلاک‌چین الروند سرعت ۱۰۰۰ برابر را نشان می‌دهد؛ همچنین شبکه ارز دیجیتال الروند هزینه‌های ذخیره‌سازی را برای داده‌های بلندمدت به شدت کاهش می‌دهد. ارز دیجیتال الروند معاملات جهانی بدون مرز را امکان‌پذیر می‌کند و عملکرد آن در راستای توسعه اقتصاد تحت وب است. ارز دیجیتال الروند در جریان یک IEO مخفف (Initial exchange offering)، (پیشنهاد اولیه مبادله) قرار دارد که نوعی سرمایه‌گذاری جمعی مشابه ICO است. این ارز در صرافی Binance در جولای ۲۰۱۹ عرضه شد. 
در ابتدای کار، ارز دیجیتال الروند با توکن ERD شروع به کار کرد و در حقیقت یک توکن ERC-20 است که تحت بلاک‌چین اتریوم فعال است؛ اما با راه‌اندازی شبکه اصلی Elrond، فرآیند انتقال ERD (ERC-20) به EGLD (mainnet) آغاز شده است. EGLD رمزارز اختصاصی شبکه الروند است و تمام توکن‌های ERD به تدریج به توکن‌های EGLD تبدیل می‌شوند. 
هیچ تفاوتی در اعتبار EGLD و ERD وجود ندارد به جز در نام و بلاک‌چین آنها. هر ۱۰۰۰ توکن ERD یک توکن EGLD را تشکیل می‌دهد. می‌توانید به همین نسبت توکن‌های ERD خود را به توکن EGLD تبدیل کنید. توکن EGLD کاربرد‌های زیادی در شبکه ارز دیجیتال الروند (Elrond) دارد که از جمله آنها می‌توان به پرداخت کارمزد تراکنش‌ها و کارمزد‌های برنامه‌های غیرمتمرکز که بر بستر بلاک‌چین Elrond فعال هستند، اشاره کرد؛ همچنین اگر فردی بخواهد در شبکه ارز دیجیتال الروند به عنوان نود مشارکت کند، لازم است که توکن EGLD را جهت استیکینگ تهیه نماید. مهمترین کاربرد توکن EGLD جنبه حاکمیتی آن است؛ یعنی از این توکن می‌توان برای رأی‌گیری و تصمیمات مدیریتی در شبکه Elrond استفاده کرد. 


معماری Elrond

شبکه ارز دیجیتال الروند چندین رکن اصلی دارد که چارچوب بلاک‌چین را تشکیل می‌دهد:
• نود‌ها و کاربران: اینها دو قطعه اصلی هستند که شبکه را فعال می‌کنند. کاربران تراکنش‌ها را در شبکه قرار می‌دهند یا به عنوان انتقال ارزش و یا به عنوان یک قرار داد هوشمند. نود‌ها دستگاه‌های موجود در شبکه هستند که این تراکنش‌ها را به دو صورت فعال و غیر فعال پردازش می‌کنند. 
• Validator‌ها: ولیدیتورها انواع گره‌های ویژه‌ای هستند که در ازای دریافت پاداش، تولید بلاک و اجماع را فراهم می‌کنند. validatorها یا اعتبارسنج‌ها برای واجد شرایط بودن باید توکن‌های سهام را به صورت استیکینگ ذخیره کنند تا واجد الشرایط باشند و سپس توسط سایر سهامداران معرفی شوند. 
 shard‌ها: پارتیشن‌های کوچکی از شبکه الروند هستند و برای مقیاس‌بندی استفاده می‌شوند. هر shard مسئولیت بخشی از state (اکانت‌ها، قراردادهای هوشمند، بلاک‌چین) و تراکنش‌ها را برعهده دارد به طوری که هر قسمت می‌تواند فقط کسری از معاملات را به موازات سایر shard پردازش کند. 

 توکن eGLD: همان چیزیست که به شبکه قدرت می‌بخشد و به عنوان نقطه ورود به شبکه عمل می‌کند. توکن eGLD وسیله پرداخت هزینه تراکنش‌ها، استقرار dApp، ذخیره‌سازی، اجرای قرارداد هوشمند و پاداش به اعتبار سنج‌ها می‌باشد. کارمزد تراکنش‌ها در میان ولیدیتور‌ها و Elrond Community Fund تقسیم می‌شود.

 

تقسیم حالت تطبیقی الروند چگونه کار می‌کند؟

شبکه الروند (Elrond) به رویکرد منحصر به فرد خود در زمینه فن‌آوری خرد کردن، یک روش بهینه سازی پایگاه داده قدیمی‌که به آهستگی خود را به عنوان بخشی از برخی از راه حل‌های مبتنی بر بلاک‌چین تثبیت می‌کند، افتخار می‌کند. رویکرد الروند برای اجرای تقسیم بندی توسط اهداف اصلی که هدف آن دستیابی است، اطلاع داده می‌شود:
• مقیاس‌پذیری بدون هزینه در دسترس بودن حاصل می‌شود: نوسانات تعداد خرده ریزها هر چه باشد، باید تأثیر کمی‌داشته یا تأثیری در زمان خرابی یا به روزرسانی وضعیت داشته باشد. 
• قابلیت ردیابی از طریق مسنجر و اعزام: شناسایی خرده ریزهای مقصد تعیین کننده است و محاسبه آن آسان است. 
• سازگاری: خرده‌ها باید در همه شرایط متعادل باشند. 
• مدل پویا: تقسیم ایالت الروند می‌تواند با جمعیت سازگار شود و تغییراتی را تقاضا کند و هیچ تأثیری بر امنیت یا دسترسی به آن ندارد. 

گاه شماری در شبکه الروند Elrond بر اساس یک جدول زمانی سازمان یافته است که به دوره‌ها و دوره‌ها تقسیم می‌شود. در حالی که دوره‌ها می‌توانند همراه با معماری سیستم اصلاح شوند، اما مدت آنها تا حد زیادی ثابت است که منقضی شدن آنها باعث سازماندهی مجدد و هرس خرده ریزها می‌شود. دورها نیز در یک بازه زمانی ثابت وجود دارند. به عنوان بخشی از هر دور، یک گروه اجماع جدید به طور تصادفی برای یک خرده ریز انتخاب می‌شود و وظیفه دارد یک بلاک در دفتر کل تکه تکه کند.

 

تغییر توکن ERD به EGLD

شبکه ارز دیجیتال الروند برای حل مشکل مقیاس‌پذیری در بلاک‌چین خود، مجبور به تبدیل‌ الراند به ‌الراند گلد یا تبدیل توکن ERD به EGLD شد. این تبدیل یک مرحله بسیار مهم در سیر تکامل این پروژه محسوب می‌شود. 
صدور الراند گلد با هدف ساختن دو توکن الراند انجام نشده است. توکن اولیه ارد با نرخ ۱۰۰۰:۱ به الراند گلد تبدیل شده است. این راهی جذاب برای کاهش عرضه کلی اولیه در موقعیت فعلی است. لازم به ذکر است که ارزش آنها به دلار همچنان همان ارزش قبلی باقی می‌ماند، اما مانده توکن‌ها خیلی با هم متفاوت به نظر می‌رسد. 
الراند در تاریخ ۱ سپتامبر ۲۰۲۰ توکن اختصاصی خود را از ERD به EGLD تغییر داد. 

مطابق ادعای تیم الراند (Elrond)، تبدیل الراند به‌ الراند‌ گلد به آنها اجازه می‌دهد یک ارز دیجیتال قدرتمند بسازند که قادر باشد تبدیل به ذخیره‌ای جهانی برای اقتصاد دیجیتال شود.

 

کیف پول‌های الروند

  • کیف پول Maiar
  • لجر نانو S و لجر نانو X
  • کیف پول وب Elrond
  • کیف پول تراست
  • کیف پول موبایل Frontier

 

نتیجه‌گیری

شبکه Elrond با انتشار شبکه اصلی به پروژه‌های اصلی بلاک‌چین می‌پیوندد. این واقعیت که این پروژه توسط Binance Launchpad پشتیبانی می‌شود، نشانه خوبی است، نشان می‌دهد که Elrond توسط Binance به طور کامل مورد بررسی قرار گرفت و به نظر می‌رسد یک پروژه محکم است. 
افزایش قیمت رمز ERD پیش از راه‌اندازی شبکه اصلی نیز بسیار دلگرم کننده است، به ویژه هنگامی‌که عدم پوشش صرافی‌های رمزنگاری شده برای رمز را در نظر بگیرید. این امر همچنین با افزایش ارزش توکن جدید eGLD پیگیری شده است، که نشان می‌دهد ارزش رمز ماندگاری دارد. 
مطمئناً تیم با مهارت‌های عمیق بسیار شایسته به نظر می‌رسد. تا کنون آنها عملکرد بسیار خوبی داشته‌اند، طبق مهلت مقرر و قابل تحویل طبق وعده داده شده است. این به تنهایی در فضای بلاک‌چین ارزشمند است. 
با منحصر به فرد سازگاری Adaptive State و اثبات ‌ایمن سهام، این پروژه نوید‌ دهنده سرعت و مقیاس‌پذیری است که از بسیاری از پروژه‌ها دیده نشده است. و درج پشتیبانی از چندین زبان قرارداد هوشمند فقط در صورت حرکت الروند به فضای برنامه غیرمتمرکز می‌تواند کمک کند. 
Elrond یک پروژه بلند پروازانه است و باید منتظر بمانیم تا ببینیم تیم با چه سرعتی می‌تواند به توسعه و استقرار راه حل‌ها برای تعیین طول عمر بالقوه پروژه ادامه دهد. اگرچه این پروژه روی کاغذ بسیار عالی به نظر می‌رسد، اما باید از چابکی و چابکی برخوردار باشد تا از رقابت جلوتر بماند.  

ارسال دیدگاه

آخرین مطالب