شنبه الی پنجشنبه: 9:00 - 15:00
آموزش سرمایه‌گذاری و ترید ارزهای دیجیتال
0935-222-2675
با ما تماس بگیرید
دفتر مرکزی
مشهد- بین فکوری ۸ و ۶
info@digilearncenter.ir
با ما در ارتباط باشید!

ارز دیجیتال الگورند (ALGO)

خانه - ارزدیجیتال - ارز دیجیتال الگورند (ALGO)

ارز دیجیتال الگورند (ALGO)

ارز دیجیتال الگورند (ALGO)

ارز دیجیتال الگورند در اواسط سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی شد و یک بلاک‌چین و پروتکل ارز رمزنگاری عمومی است که هدف آن ارائه تمرکز‌ زدایی، مقیاس‌پذیری و امنیت است.

بلاک‌چین ارز دیجیتال الگورند برای بررسی صحت و تایید بلاک‌ها از پروتکل اثبات سهام به نام Pure Proof Of Stake استفاده می‌کند. بر‌خلاف پروتکل اثبات کار و حتی اثبات سهام، پروتکل Pure Proof Of Stake اطمینان از مشارکت تمام و کامل را تضمین می‌کند.

هر دارنده توکن ارز دیجیتال الگورند با حداقل یک ALGO موجودی می‌تواند در این اثبات سهام مشارکت داشته باشد. طی این فرایند که افراد به صورت تصادفی انتخاب می‌شوند، می‌توانند بلاک‌های جدید را برای اضافه شدن به زنجیره پیشنهاد دهند.

هر چه تعداد توکن بیشتری داشته باشید، احتمال انتخاب شما بیشتر خواهد بود. کاربران می‌توانند یا با اعلام موجودی و یا با تبدیل توکن‌های خود به سهام در فرایند اثبات سهام مشارکت داشته باشند.

 

این پروژه چندین هدف بلند مدت را دنبال می‌کند:

 • پروتکل‌های پیشرفته، آن را به یک Blockchain ایمن، سریع و مقیاس‌پذیر تبدیل می‌کند. یک ثبت نام توزیع شده در آینده می‌تواند به یک پایه قابل اعتماد برای سیستم‌های مالی، سازمان‌ها و تجارت تبدیل شود.
 • عملکرد سازه مطابق با غول‌های پرداخت مدرن است. قرار است تعداد معاملات احتمالی در ثانیه کاهش یابد.
 • خاتمه فوری عملیات در سیستم به لطف الگوریتم اجماع جدید امکان‌پذیر شد. این امر امکان انشعاب یا معاملات تأیید نشده را از بین می‌برد.

 

ویژگی‌های اضافی ALGO:

 • توسعه‌دهندگان با ساده کردن سازگاری کاربران جدید، مشکل مقیاس‌پذیری سیستم را حل کردند. آنها فقط اطلاعات مربوط به آخرین بلوک را بارگیری می‌کنند و فقط در ایجاد و ذخیره بلوک‌های بعدی نقش دارند.
 • پهنای باند به دلیل امکان ترکیب چندین امضای دیجیتالی در یک جمع و جور افزایش یافته است. همچنین امکان جعل امضاهای قبلی امکان‌پذیر نخواهد بود.
 • کاربران جامعه می‌توانند واقعیت هر معامله را بدون نیاز به وارد کردن کلیدهای مخفی تأیید کنند. آنها همچنین مبلغی را نمی‌بینند، بنابراین محرمانه بودن اطلاعات فروشنده و خریدار تضمین می‌شود.

 

ارزش اساسی الگورند

هدف جهانی سازندگان پروژه الگورند، اجرا و بهبود یک اکوسیستم پایدار است که بی‌نهایت مقیاس‌پذیر است. کاربران می‌توانند با استفاده از نشانه‌های ALGO تعداد بی‌نهایت پروژه‌هایی را در Blockchain ایجاد کنند. این سکه‌ها نیز به خودی خود وسیله پرداختی هستند و جامعه علاقه‌مندان ارزش آنها را تعیین می‌کنند. در مقایسه با فناوری استاندارد Blockchain که در ارزهای رمزپایه قدیمی اجرا شده است، این شبکه دارای چندین ویژگی از قبیل بیت‌کوین است:

 • این پروژه به عدم تمرکز بیشتر اقتصاد کمک می‌کند. کاربران انتخاب شده خودسرانه معاملات را تأیید می‌کنند. در عین حال، هر یک از اعضای جامعه کلیه معاملات را می‌بینند اما نمی‌بینند چه کسی آنها را تا لحظه ارسال درخواست تأیید می‌کند. این باعث می‌شود خطر تقلب یا فشار برخی از کاربران از طرف دیگر به صفر برسد.
 • امنیت نباید متناسب با مقیاس‌پذیری باشد. پروتکل جدید سرعت بالایی از پردازش پرداخت را با هجوم زیاد کاربران در ساعات اوج تضمین می‌کند.
 • معاملات بلافاصله به اتمام رسیده و شما منتظر این نیستید که شخصی آنها را تأیید کند. این اصل امکان انشعاب را از بین می‌برد.

 

ارز ALGO را از کجا بخرم؟

۱٫ می‌توانید ALGO را از صرافی‌هایی که در کشور خودمان است خریداری کنید، در انتخاب خود خیلی دقت کنید تا بازیچه دست سودجویان نشوید. در ابتدا برای خرید از بعضی صرافی‌ها لازم است که احراز هویت کنید، پروسه احراز هویت ممکن است یک تا دو روز طول بکشد، بعد از احراز هویت شما مبلغی که مایل به خریداری هستید را به حساب صرافی واریز میکنید، همچنین آدرس کیف پول خود را نیز در اختیار صرافی قرار می‌دهید، سپس آنها برابر با مبلغی که واریز کردید برای شما ALGO ارسال می‌کنند، سپس شما می‌توانید از تب Balance در کیف پول خود موجودی را چک کرده و از صحت تراکنش اطمینان حاصل کنید. به این نکته توجه کنید که صرافی‌ها مبلغی را به عنوان کارمزد از شما کسر می‌کنند.

۲٫ شما می‌توانید ALGO را از پلتفرم‌های P2P نیز خریداری کنید. در این پلتفرم‌ها شما سفارش خرید ارز مورد نظر را میدهید و شخصی که قصد فروش این ارز را دارد را پیدا می‌کند و از طریق این پلتفرم با او لینک میشوید. خرید و فروش در این پلتفرم‌ها امن‌تر است، البته پلتفرمی که انتخاب میکنید باید اعتبار لازم را داشته باشد.

۳٫ راه دیگری که می‌توانید آن را انتخاب کنید این است که ابتدا از یک صرافی داخل کشور تتر خریداری کنید سپس به یک صرافی خارجی منتقل میکنید و با تحلیل درست در زمان مناسب تتر خود را به ALGO تبدیل کنید. یکی از صرافی‌های خارجی معتبر که در آن می‌توانید به خرید و فروش ALGO بپردازید، Binance است. چون صرافی بایینس رابط کاربری مناسبی دارد، همچنین حجم معاملات و خرید و فروش درآن بالاست و از ارزهای زیادی پشتیبانی می‌کند. ایرانی‌های زیادی در این صرافی خرید و فروش می‌کنند، به این نکته دقت کنید برای استفاده از بایننس اگر داخل ایران هستید باید از VPN یا VPS استفاده کنید.

 

چگونه ALGO را بفروشم؟

اگر شما بخواهید ALGO را به تومان تبدیل کنید باید دقیقا از همان روش‌های خرید استفاده کنید.

۱٫می‌توانید از طریق صرافی‌های داخل ایران اقدام کنید، یعنی ALGO را به کیف پول دیجیتالی صرافی مربوطه ارسال کنید، سپس آن‌ها با توجه به قیمت روز ارز مربوطه، برای شما تومان ارسال می‌کنند.

۲٫می‌توانید از طریق همان پلتفرم‌های P2P اقدام کنید.

 

الگوریتم Pure Proof of Stake یا PPOS چیست؟

Pure Proof of Stake امنیت را ارتقاء می‌دهد، زیرا دارندگان توکن به صورت تصادفی انتخاب می‌شوند و مسلما مهاجم نمی‌داند که فرد انتخابی چه کسی خواهد بود. همچنین تمرکززدایی افزایش می‌یابد، زیرا هر کسی می‌تواند در این فرایند مشارکت داشته باشد و نیازی به حل مسائل سخت و پیچیده مانند استخراج در الگوریتم اثبات کار که یکی از الگوریتم‌های اجماع است، نیست.

در این الگوریتم پردازش تراکنش‌ها به سرعت انجام می‌شود و بلاک‌ها در چند ثانیه بررسی و نهایی می‌شوند. سرعتی برابر با شبکه‌های بزرگ پرداخت. علاوه بر این کارمزد تراکنش‌ها بسیار پایین است.

 

کیف پول‌های ارز الگورند

 • کیف پول الگورند ولت
 • کیف پول لجر
 • کیف پول اکسدوس
 • کوینومی
 • اتمیک
 • تراست ولت

 

مزایای ارز الگورند

به لطف بهره‌وری از الگوریتم اجماع Pure Proof of Stake توسط الگورند، شبکه الگورند دارای مزیت‌های زیر است:

 • با استفاده از مکانسیم استفاده شده در بلاک‌چین الگورند، سرعت انجام تراکنش‌ها بسیار بالا است و کمتر از ۵ ثانیه انجام می‌شود.
 • الگورند کاملا غیرمتمرکز است و از امنیت بالایی برخوردار است.
 • توزیع توکن‌های الگورند، به صورت تصادفی و براساس الگوریتم هلندی صورت میپذیرد.
 • کارمزد تراکنش پایین
 • ارز دیجیتال الگورند، یک نود را به صورت تصادفی انتخاب می‌کند.

ارسال دیدگاه

آخرین مطالب